Obnova přírodní stezky – od vokovické smyčky údolíčkem až do Šárky

Úspěšný nápad
2019
50°05'49.1"N 14°21'02.3"E
400 000 Kč
Obnova přírodní stezky – od vokovické smyčky údolíčkem až do Šárky

Byla zpracována studie proveditelnosti, která byla předána jako podklad k realizaci na MHMP, neboť MHMP připravovalo podobný projekt, kam se tento „nápad“ dal přičlenit.  Projekt tedy nebude realizovat MČ Praha 6, ale MHMP.

 

31%

U tramvajové smyčky se nachází nevyužívaná trafostanice (dříve prodejna motorek a aut), ta v naší dlouhodobé vizi slouží jako komunitní kavárna a občerstvovna. Její plochá střecha slouží jako vyhlídka a travnatá plocha tramvajové smyčky jako beachové hřiště s letním kinem. V první etapě plánujeme vybudovat 140 metrů přírodní cestičky vedoucí od trafostanice údolíčkem na rozcestí stávajících cest na mýtině.

Pokud zbydou peníze, zušlechtíme povrch i navazujících cestiček tak, aby byly snadněji sjízdné pro kočárky či vozíčkáře – stačí zpevnit povrchy či upravit spád. Údolíčkem dříve protékal potůček, který je však nyní zatrubněný. V naší vizi je však vrácen na povrch, a ochlazuje vzduch a dotváří zdejší přírodní prostředí. Ostatně údolíčko bez potoka je takové neúplné. Potůček je dle topografie terénu zřejmě počátkem Kruteckého potoka. Údolíčko pod Červeným vrchem se vlní půl kilometrovou procházkou až k velkému ohništi na hrázi malého rybníka a ústí do ulice Na Krutci. Tam lze zarostlým schodištěm (plánujeme též výhledově obnovit) vystoupat do Vokovic na rozcestí ulic Na Krutci a Na Křídle a nebo pokračovat dolů do Šáreckého údolí, i tato přírodní trasa však bude potřebovat úpravu, aby se dalo pohodlně mimo ulice Horoměřickou a Na Krutci dostat na rozcestí pod PP Jenerálka.


Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hana Christie
4 let před

Vyborny napad, ale reseni musi byt bezbarierove.

Pavel Weber
4 let před
Reply to  Hana Christie

Dobrý den,
bezbariérové řešení je i naše volba 🙂

Kareloat@seznam.cz
4 let před

Kdo bude udržovat to všechno, takhle už je Šárka zaplavená odpadem, který nestačíme likvidovat.
Odesláno

Pavel Weber
3 let před

Dobrý den,
cestička již tam je a oba navrhovatelé, já i Martin Benda, zde pořádáme každoročně dvakrát velký úklid (nyní přerušené pro Covid). Ty odpadky se tam bohužel dostávají z půdy, je to tam celé zavezeno bývalou skládkou, takže se jedná z velké části o archiválie odkryté erozí půdy.

Alena Novotna
4 let před

Prima napad!!!

Pavel Weber
3 let před
Reply to  Alena Novotna

Děkujeme, snad se zrealizuje. Aktuální stav je ten, že by místní developer měl v rámci rekultivace údolíčka po své stavbě celý projekt zrealizovat na své náklady, nikoliv pouze část.