Obnova přírodní stezky – od vokovické smyčky údolíčkem až do Šárky

Úspěšný nápad
Pavel Weber a Martin Benda
2019
Obnova přírodní stezky – od vokovické smyčky údolíčkem až do Šárky
50°05'49.1"N 14°21'02.3"E

V současné chvíli vyžizuje MČ Praha 6 souhlas HMP s realizací. V návaznosti na získání souhlasu,případně uzavření výpůjčky na pozemky, zahájí ODŽP kroky k realizaci projektu.

U tramvajové smyčky se nachází nevyužívaná trafostanice (dříve prodejna motorek a aut), ta v naší dlouhodobé vizi slouží jako komunitní kavárna a občerstvovna. Její plochá střecha slouží jako vyhlídka a travnatá plocha tramvajové smyčky jako beachové hřiště s letním kinem. V první etapě plánujeme vybudovat 140 metrů přírodní cestičky vedoucí od trafostanice údolíčkem na rozcestí stávajících cest na mýtině.

Pokud zbydou peníze, zušlechtíme povrch i navazujících cestiček tak, aby byly snadněji sjízdné pro kočárky či vozíčkáře – stačí zpevnit povrchy či upravit spád. Údolíčkem dříve protékal potůček, který je však nyní zatrubněný. V naší vizi je však vrácen na povrch, a ochlazuje vzduch a dotváří zdejší přírodní prostředí. Ostatně údolíčko bez potoka je takové neúplné. Potůček je dle topografie terénu zřejmě počátkem Kruteckého potoka. Údolíčko pod Červeným vrchem se vlní půl kilometrovou procházkou až k velkému ohništi na hrázi malého rybníka a ústí do ulice Na Krutci. Tam lze zarostlým schodištěm (plánujeme též výhledově obnovit) vystoupat do Vokovic na rozcestí ulic Na Krutci a Na Křídle a nebo pokračovat dolů do Šáreckého údolí, i tato přírodní trasa však bude potřebovat úpravu, aby se dalo pohodlně mimo ulice Horoměřickou a Na Krutci dostat na rozcestí pod PP Jenerálka.

400 000 Kč
trafo.jpg

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

4
Komentujte

3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hana Christie

Vyborny napad, ale reseni musi byt bezbarierove.

Pavel Weber

Dobrý den,
bezbariérové řešení je i naše volba 🙂

Kareloat@seznam.cz

Kdo bude udržovat to všechno, takhle už je Šárka zaplavená odpadem, který nestačíme likvidovat.
Odesláno

Alena Novotna

Prima napad!!!