Parčík pro motýly, brouky, kytičky a nás lidičky

Tento návrh čeká na schválení
2021
https://www.google.cz/maps/@50.0868569,14.3320082,21z, je to část pozemku, který je na konci za zahradou u MŠ Sbíhavá
150 000,-
Parčík pro motýly, brouky, kytičky a nás lidičky

Zvelebení malého nevzhledného veřejného prostoru v blízkosti mateřské školy Sbíhavá v Liboci. Vzniklo by zde klidné odpočinkové místo, kde by bylo možné společně s dětmi pozorovat květiny i hmyz. Užitek by přinesla dětem i všem kolemjdoucím a místním obyvatelům.

V současném stavu je to trojúhelníkový pozemek zhruba veliký 52 m2, je zanedbaný, rostou zde náletové keře a stará lípa. Nikdo se o stav stromu, ani pozemku nestará. Přes dvacet let pracuji v MŠ Sbíhavá a denně chodím okolo dané lokality, která mi přijde zanedbaná. Realizací nápadu by zde vzniklo místo, které by mohla využít široká veřejnost tak i děti ze školky. Bohužel kvůli velikosti zahrady MŠ není možné takové stanoviště vytvořit na zahradě MŠ. Proto mi napadlo využít nevzhledný prostor pro užitek dětí i všech kolemjdoucích. Součástí mého nápadu by byla kruhová lavička kolem lípy, kde by bylo možné si odpočnout, pozorovat luční květiny, hmyz ( hmyzí domeček), ptáky ( pítko, budka). Prostor bychom mohli také ozdobit keramikou, kterou děti vyrobí na mém kroužku ve školce. Myslím, že i tak malý prostor by mohl udělat hodně radosti. Co bude třeba: – odstranění náletových keřů – zhotovení dřevěné lavičky kolem lípy – mlatový povrch pod lavičku – vytvoření vstupních cestiček – zlepšení zeminy + výsev louky, trvalky, ozdobná tráva – hmyzí domeček – větší samostatně stojící – budky pro ptáčky – umístění na lípu – kontrola stavu lípy – prořez – ozdobné kameny, pítko – nášlapné kameny

https://www.google.cz/maps/@50.0868569,14.3320082,21z, je to část pozemku, který je na konci za zahradou u MŠ Sbíhavá


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka
2 měsíců před

Nápad je to zajímavý, ale bylo by třeba trochu ujasnit, co má být jeho cílem. Pokud má vzniknout místo k odpočinku a posezení, tak toho takto docílit lze. To co bohužel nefunguje, je to, že by takto šlo přilákat živočichy. Hmyzí domečky, budky a pítka jsou fajn a módní, ale to, co ptáci a jiní živočichové využijí daleko více, jsou právě křoviny a další na první pohled “zanedbaný” prostor.
Je tedy více než pravděpodobné, že by místo těmito úpravami o živočichy spíše přišlo.