Parčík pro motýly, brouky, kytičky a nás lidičky

Úspěšný nápad
2021
https://www.google.cz/maps/@50.0868569,14.3320082,21z, je to část pozemku, který je na konci za zahradou u MŠ Sbíhavá
150 000,-
Parčík pro motýly, brouky, kytičky a nás lidičky

V současném stavu je to trojúhelníkový pozemek zhruba veliký 52 m2, je zanedbaný, rostou zde náletové keře a stará lípa. Nikdo se o stav stromu, ani pozemku nestará. Přes dvacet let pracuji v MŠ Sbíhavá a denně chodím okolo dané lokality, která mi přijde zanedbaná. Realizací nápadu by zde vzniklo místo, které by mohla využít široká veřejnost tak i děti ze školky. Bohužel kvůli velikosti zahrady MŠ není možné takové stanoviště vytvořit na zahradě MŠ. Proto mi napadlo využít nevzhledný prostor pro užitek dětí i všech kolemjdoucích. Součástí mého nápadu by byla kruhová lavička kolem lípy, kde by bylo možné si odpočnout, pozorovat luční květiny, hmyz ( hmyzí domeček), ptáky ( pítko, budka). Prostor bychom mohli také ozdobit keramikou, kterou děti vyrobí na mém kroužku ve školce. Myslím, že i tak malý prostor by mohl udělat hodně radosti. Co bude třeba: – odstranění náletových keřů – zhotovení dřevěné lavičky kolem lípy – mlatový povrch pod lavičku – vytvoření vstupních cestiček – zlepšení zeminy + výsev louky, trvalky, ozdobná tráva – hmyzí domeček – větší samostatně stojící – budky pro ptáčky – umístění na lípu – kontrola stavu lípy – prořez – ozdobné kameny, pítko – nášlapné kameny

https://www.google.cz/maps/@50.0868569,14.3320082,21z, je to část pozemku, který je na konci za zahradou u MŠ Sbíhavá


Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka
11 měsíců před

Nápad je to zajímavý, ale bylo by třeba trochu ujasnit, co má být jeho cílem. Pokud má vzniknout místo k odpočinku a posezení, tak toho takto docílit lze. To co bohužel nefunguje, je to, že by takto šlo přilákat živočichy. Hmyzí domečky, budky a pítka jsou fajn a módní, ale to, co ptáci a jiní živočichové využijí daleko více, jsou právě křoviny a další na první pohled “zanedbaný” prostor.
Je tedy více než pravděpodobné, že by místo těmito úpravami o živočichy spíše přišlo.

M M
8 měsíců před
Reply to  Hanka

Myslim, ze to pani napsala jasne – cilem je zvelebeni verejneho prostoru. Je to lokalita kde jsou mnohem vetsi a jine oblasti pro hmyz vhodne. Toto je maly cip chodniku. Je to pro lidi apisnez ten hmyz.