Vodní dětské hřiště Ruzyně

Úspěšný nápad
2019
50°04'57.4"N 14°18'58.8"E
790 000 Kč
Vodní dětské hřiště Ruzyně

V současné chvíli vyřizuje MČ Praha 6 výpůjčku pozemku od hl. města Prahy. V návaznosti na získání souhlasu s realizací HMP, případně uzavření výpůjčky na pozemky, zahájí Odbor dopravy a životního prostředí realizaci projektu v upravené podobě. Původně plánovaný vodní prvek nemůže být kvůli možné kontaminaci vody využit dle stanoviska a vyjádření Správy vodních toků Praha. S autorem Nápadu jsme tuto problematiku konzultovali a dohodli se na realizaci dětského hřiště.

 

90%

Navrhujeme zkvalitnit a zpříjemnit život obyvatelům Ruzyně, hlavně rodičům s dětmi, vybudováním malého veřejného dětského hřiště s prolézačkou a vodním prvkem. V oblasti ohraničené železniční tratí Praha – Kladno, Libockou ulicí, oborou Hvězda a Karlovarskou silnicí jsou pouze dvě hřiště, z toho jedno na soukromém pozemku společenství vlastníků v Pavlovské ulici a druhé v kopci pod Bílou horou, které z centra Ruzyně není v docházkové vzdálenosti. Za dalšími hřišti se musí dojíždět na Dědinu, Petřiny či do Řep. Jediné volné místo v oblasti sice není dostatečně velké, aby pokrylo požadavky na počet dětí v okolí, ale i tak by stálo za to tento prostor využít pro prvky, které zabaví nejen malé děti do cca 6 let, ale i děti starší do 10 let. Jedná se o travnatý trojúhelníkový prostor na břehu Litovického potoka, kde v roce 2018 proběhla revitalizace koryta potoka, a byly vysazeny nové stromy. V rámci výstavby hřiště by bylo potřeba pozemek oddělit plotem od přilehlé zpevněné cesty a vybavit ho herními prvky, přilehlý potok by bylo možné využít jako zdroj vody pro vodní herní prvek. Prostor se nachází v sousedství tenisových kurtů TJ Ruzyně, na dohled od základní a mateřské školy T. G. Masaryka, a také místní samoobsluhy. Využívat ho tak mohou i děti z přilehlých škol, které se zde i často scházejí.

Pro všestranné využití a ušetření místa navrhujeme pořídit jednu větší herní sestavu s lanovým mostem a věží, která pokryje prolézačky, klouzačku, různé druhy výlezů a drobné prvky pro hru s pískem/kamínky (podle materiálu na dopadové ploše pod herní sestavou). Dále pružinové houpadlo pro 4 děti, malý kolotoč pro stání (točidlo), šeptandu a tři panely s aktivitami (tabule na kreslení, labyrint, provlékačka). U břehu potoka by potom mohl být vodní herní prvek – sestava korýtek a nádržek s různými typy stavítek, propustí, mlýnky apod. a s ruční pumpou, kterou by se do systému čerpala voda z potoka, která by se po průtoku systémem do potoka zase vracela. Také by bylo potřeba prostor doplnit o cca 5 kusů laviček, odpadkový koš a nízký plot pro oddělení hřiště od přilehlé zpevněné cesty.

 • Finanční náročnost (hrubý odhad):
  • Oplocení 40 m – 40.000 Kč
  • Mobiliář (5x lavička, odpadkový koš) – 40.000 Kč
  • Herní sestava – 320.000 Kč
  • Vodní herní prvek – 250.000 Kč
  • Panely s aktivitami – 60.000 Kč
  • Pružinové houpadlo pro čtyři děti – 30.000 Kč
  • Kolotoč – 25.000 Kč
  • Šeptanda – 25.000 Kč

Subscribe
Upozornit na
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Stuchlíková
4 let před

Dobrý den,
ráda bych hlasovala pro dětské vodní hřiště v Ruzyni, ale tento projekt není v nabídce u hlasování.
Prosím o info.
děkuji

Stuchlíková

Renata Krásová
4 let před

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o hlasování. Ve formuláři se hlasuje nejdříve pro tzv. malé nápady, a poté až pro velké, ve kterých je i Vodní dětské hřiště Ruzyně. Hlasovat můžete pro více nápadů nebo jen pro jeden. U malých nápadů (do 400 tisíc Kč) je celková částka k „utracení“ 2 miliony korun a u velkých nápadů (do 1 milionu Kč) je celková částka 3 miliony korun, které můžete rozložit mezi jednotlivé nápady, ale není nutné je vyčerpat. Proto pokud chcete hlasovat např. jen pro tento nápad, který je „velký“, tak přeskočte hlasování pro malé nápady tlačítkem Mám hotovo v pravém horním rohu. Tím se dostanete na seznam velkých nápadů a tam již Vodní dětské hřiště najdete. Poté opět potvrdíte tlačítkem Mám hotovo a vyplníte zbylé dotazy ve formuláři. Hlasování je odesláno kliknutím na šipku a přesměrováním na webovky Nápadu pro šestku. V případě potřeby se na nás můžete znovu kdykoliv obrátit. Děkujeme a přejeme hezký večer.

Hana N
4 let před

Vodní hřiště v Ruzyni mi přijde jako Opravdu dobrý nápad

Renata Krásová - garant nápadu
4 let před
Reply to  Hana N

Moc děkujeme za podporu a doufáme v úspěch v hlasování. Vodní prvek by mohly využívat třeba i žáci s pedagogy z blízké ZŠ k výuce fyzikálních zákonů, apod.

Sládek
4 let před

Dobrý den,
Skvělý nápad. Hlasuji pro.
Sládek

Renata Krásová - garant nápadu
4 let před
Reply to  Sládek

Dobrý den, děkujeme za Váš hlas. Představte nápad i svým známým, třeba se jim také bude líbit. Hlasovat může kdokoliv, i když na P6 nemá bydliště, ale třeba zde pracuje, tráví volný čas, má příbuzné, či její/jeho děti zde navštěvují školu. Otázky v hlasování jsou čistě informační, pro statistické údaje ohledně tohoto projektu.

Hana Z.
4 let před

Dobrý den,
hlasuji pro hřiště. Je to dobrý nápad.
Jen by bylo vhodné i oplocení ze strany u potoka, aby děti nemohly spadnout z břehu do vody a aby tam nepadaly ani míče při hře.

Lucie Novotná - navrhovatelka
4 let před
Reply to  Hana Z.

Dobrý den, děkujeme za Váš hlas, a pokud se Vám nápad líbí, šiřte to dál 🙂 Plot kolem potoka bohužel být nemůže, revitalizace potoka byla loni udělána z důvodu většího objemu koryta v případě zvýšení hladiny potoka a jelikož je okolí bráno jako zátopové, tak zde nesmí být plot. Revitalizace však není ještě u konce, břeh potoka by měl být ještě doplněn o vodní rostliny, které prorostou kamenné zpevnění břehu a zakryjí ho. A v případě úspěchu našeho nápadu v hlasování městská část v rámci realizace hřiště určitě vymyslí nějaký vhodný a zde uplatnitelný bezpečnostní prvek, jak „oddělit“ potok od prostoru hřiště.

Iva Dufková
4 let před

Moc hezké, ale doplnila bych zábranu před pádem malých dětí do potoka …

Lucie Novotná - navrhovatelka
4 let před
Reply to  Iva Dufková

Dobrý den, děkujeme za návrh, i my jsme na zábranu kolem potoka mysleli, ale bohužel pozemek je v zátopové oblasti a tak přímé oplocení potoka není možné. Konečná podoba hřiště včetně bezpečnostních prvků však (v případě úspěchu našeho nápadu v hlasování) bude na příslušném odboru MČ Praha 6, a ti pro bezpečné oddělení plochy hřiště od koryta potoka jistě najdou vhodné prvky, které mohou být v takovéto lokalitě použité. A pokud se Vám náš nápad líbí, hlasujte pro něj a řekněte o něm i lidem ve vašem okolí 🙂

Michaela
4 let před

Skvělý nápad hlasují pro

Lucie Novotná - navrhovatelka
4 let před
Reply to  Michaela

Dobrý den, děkujeme za podporu. Řekněte o nápadu i svým známým, třeba se jim také bude líbit a podpoří ho svým hlasem. Zbývá už jen jeden den, než hlasování skončí 🙂

Helena Dvořáková Rovná
4 let před

Ano, hlasuji pro výstavbu hřiště.

Renata Krásová - garant nápadu
4 let před

Dobrý den, děkujeme za hlas! Jsme rádi, že i v poslední dny hlasování máme podporu. Zítra hlasování končí, tak pokud víte o někom, komu by se nápad mohl líbit také, dejte jim ještě vědět. Děkujeme

Lukáš Benedikt
2 let před

Dobrý den, vypadá to moc dobře a chtělo v Ruzyni dělat více těhle realizací žiju tam 6 let od té doby viditelné věci se zatím nezměnili v takové krásné oblasti