Agility park

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Prašný most / 50.093781, 14.395427
350 000 Kč
Agility park

Využití zatím neobjevené louky. Zatraktivnění místa, které až doteď nemělo smysl navštěvovat. Krásná tečka za rekonstrukcí parku Marie Terezie v podobě Agility parku v Dejvicích. To vše, a k tomu navrch pár poslušnějších pejsků v ulicích Šestky, je můj nápad, který bych Vám nyní rád představil.

Nápad Agility park bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Vámi zvolený pozemek není v kompetenci MČ Praha 6 ani Magistrátu hl. m. Prahy (vlastníkem pozemku je ČR – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových). Umístění se nezdá vhodné ani s ohledem na vysoký stupeň památkové ochrany zvoleného prostranství v předpolí Pražského hradu.

0%

Parčík u zastávky Prašný most (věděli jste, že se jmenuje Park Marie Terezie?) během posledních pěti let sice změnil podobu a zpříjemnil prostředí u hlavní odbočky na Dejvice, ale když se dojdete ochladit k tryskám místní fontány, určitě si všimnete velkého a nevyužitého prostoru za ní… Můj nápad? Pojďme využít výhod, které nám prostor nabízí a zřiďme zde AGILITY PARK.

Místo k podobným myšlenkám přímo navádí – je ohraničené ze tří stran vysokou cihlovou zdí, proto by stačilo řešit oplocení pouze na jedné straně, je dostatečně prostorné, aby se i velký pes mohl vyběhat a přitom jeho pán neztratil pojem o tom, kde se nachází, a v neposlední řadě už dnes je plácek využíván převážně obyvatelstvem s psími kamarády, zatímco občané, kteří si šli do parku pouze relaxovat, si užívají klidu na lavičkách kolem fontány.

CO BY SE MUSELO VYBUDOVAT?

1) Plot s vstupní branou z poslední neohraničené strany

2) Agility prvky – kladiny, hrazdy, tunely, kruhy k proskočení, slalomové tyče atd.

3) Jednoduchý přístřešek (napadají mě i řešení bez střechy) kvůli stínu a možnosti schovat se v letních dnech před pálícím sluncem.

Ve světě jsou tyto parky běžnou praxí (např. https://thelondog.com/dog-agility-trails-london/) a i v Praze již máme pár výběhů pro psy, když se však podíváte na mapku (https://vpp10.cz/vp-kolem-nas/informace-pro-majitele-psu/mista-pro-volne-pobihani-psu.aspx), Praze 6 se vyhly (tuším, že jeden podobný park je na druhé straně Šestky v Řepích, ale ten je pro Neřepáka z ruky). Další výhody bych viděl v následném chování pejskařů z Dejvic, kteří by raději volili zabezpečený výběh než otevřený prostor, jako je třeba Letná nebo Stromovka. V parcích by tak došlo k uvolnění prostoru lidmi, kteří nepřišli do parku relaxovat, ale venčit. Děkuji za Vaši pozornost a budu rád, když můj nápad přinejmenším porovnáte s ostatními.

 


Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavla Dorničová
4 let před

Dobrý den, ráda bych věděla důvod, proč byl tento nápad zamítnut, jediný, který v této oblasti děla něco pro pejskaře, kterých je na Praze šest opravdu hodně a mohl přispět i k lepším vztahům mezi majiteli psů a nepejskaři. Velká škoda. Prosím o vyjádření, děkuji.

Reza Vlasáková - MČ Praha 6
4 let před

Dobrý den, paní Dorničová,
tento nápad bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování, protože zvolený pozemek není v kompetenci MČ Praha 6 ani Magistrátu hl. m. Prahy – vlastníkem pozemku je ČR – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Zvolené prostranství v předpolí Pražského hradu má navíc vysoký stupeň památkové ochrany.
I tak děkujeme navrhovateli za jeho účast a iniciativu! Snad se příště podaří najít vhodnější místo.

Pavla Dorničová
4 let před

Děkuji za odpověď, také doufám, že se příště podaří.