Agility park

Tento návrh čeká na schválení
Lukáš Procházka
2019
Agility park
Prašný most / 50.093781, 14.395427

Využití zatím neobjevené louky. Zatraktivnění místa, které až doteď nemělo smysl navštěvovat. Krásná tečka za rekonstrukcí parku Marie Terezie v podobě Agility parku v Dejvicích. To vše, a k tomu navrch pár poslušnějších pejsků v ulicích Šestky, je můj nápad, který bych Vám nyní rád představil.

Parčík u zastávky Prašný most (věděli jste, že se jmenuje Park Marie Terezie?) během posledních pěti let sice změnil podobu a zpříjemnil prostředí u hlavní odbočky na Dejvice, ale když se dojdete ochladit k tryskám místní fontány, určitě si všimnete velkého a nevyužitého prostoru za ní… Můj nápad? Pojďme využít výhod, které nám prostor nabízí a zřiďme zde AGILITY PARK.

Místo k podobným myšlenkám přímo navádí – je ohraničené ze tří stran vysokou cihlovou zdí, proto by stačilo řešit oplocení pouze na jedné straně, je dostatečně prostorné, aby se i velký pes mohl vyběhat a přitom jeho pán neztratil pojem o tom, kde se nachází, a v neposlední řadě už dnes je plácek využíván převážně obyvatelstvem s psími kamarády, zatímco občané, kteří si šli do parku pouze relaxovat, si užívají klidu na lavičkách kolem fontány.

CO BY SE MUSELO VYBUDOVAT?

1) Plot s vstupní branou z poslední neohraničené strany

2) Agility prvky – kladiny, hrazdy, tunely, kruhy k proskočení, slalomové tyče atd.

3) Jednoduchý přístřešek (napadají mě i řešení bez střechy) kvůli stínu a možnosti schovat se v letních dnech před pálícím sluncem.

Ve světě jsou tyto parky běžnou praxí (např. https://thelondog.com/dog-agility-trails-london/) a i v Praze již máme pár výběhů pro psy, když se však podíváte na mapku (https://vpp10.cz/vp-kolem-nas/informace-pro-majitele-psu/mista-pro-volne-pobihani-psu.aspx), Praze 6 se vyhly (tuším, že jeden podobný park je na druhé straně Šestky v Řepích, ale ten je pro Neřepáka z ruky). Další výhody bych viděl v následném chování pejskařů z Dejvic, kteří by raději volili zabezpečený výběh než otevřený prostor, jako je třeba Letná nebo Stromovka. V parcích by tak došlo k uvolnění prostoru lidmi, kteří nepřišli do parku relaxovat, ale venčit. Děkuji za Vaši pozornost a budu rád, když můj nápad přinejmenším porovnáte s ostatními.

350 000 Kč

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

Please Login to comment
  Subscribe  
Upozornit na