Co je Nápad pro Šestku?

Nápad pro Šestku je projekt participativního rozpočtu Městské části Praha 6. Spočívá v tom, že lidé mohou v určeném období (obvykle na jaře) a podle stanovených pravidel podávat své návrhy na vylepšení veřejných prostranství Prahy 6, radnice potom přihlášené nápady posoudí z hlediska jejich realizovatelnosti a přínosu pro obyvatele. Nápady, které splní podmínky pak postoupí do veřejného hlasování. V hlasování občané rozhodnou o tom, které nápady mají být realizovány.

Jaká jsou pravidla?

Nápad pro Šestku má svá pravidla a svůj roční harmonogram schválený Radou MČ Praha 6. V pravidlech najdete všechno o tom, jak a kdy lze podat nápad a jaké má splňovat podmínky. Najdete tam také informace o tom, kdy a jakým způsobem probíhá veřejné hlasování.

Pokud máte otázky, přečtěte si pravidla a koukněte také na harmonogram Nápadu pro Šestku III.

Pokud máte stále otázky nebo podněty, napište nám nebo zavolejte, email a telefon najdete v sekci Kontakty.

Jak se aktuálně mohu zapojit?

Přihlašování Nápadů pro Šestku III. proběhlo od 15. dubna do 12. června 2019. Sešlo se nám celkem 54 nápadů, které splnily formální kritéria a postoupily do fáze posuzování realizovatelnosti. Děkujeme za všechny Vaše nápady, iniciativu a podněty!!! Během léta a začátkem podzimu se uskutečnilo dvoukolové posuzování realizovatelnosti došlých nápadů pro Šestku. Z celkového počtu 54  nakonec postoupilo do veřejného hlasování 21 nápadů – 14 tzv. malých nápadů s rozpočtem do 400 tisíc Kč a 7 tzv. velkých nápadů s rozpočtem nad 400 tisíc Kč. Prohlížet si je můžete v sekci Nápady.

Veřejné hlasování o nejlepších nápadech proběhlo od 10. do 30. listopadu 2019 tady na webu Nápadu pro Šestku v sekci Hlasování. Celkem můžete rozdělit až 5 milionů Kč na realizaci těch nejlepších nápadů pro Šestku. Vítězné nápady budou realizovány během roku 2020.

Aktuality sledujte zde na webu anebo na Facebooku Nápadu pro Šestku.