Bubeneč – kultivace prostoru před viaduktem mezi Goetheho a Mlýnskou – vstup do Stromovky.

Realizace nezávisle na NP 6
2023
50.10800302284758, 14.403053780097967
1 000 000 Kč
Bubeneč – kultivace prostoru před viaduktem mezi Goetheho a Mlýnskou – vstup do Stromovky.

Předmětem návrhu je kultivace prostoru nad viaduktem oddělující ulici Goetheho a Mlýnskou zejména pro pěší provoz se zachováním současného provozu pro auta. Výsledkem analýzy je vytvoření kruhového objezdu umožňující plynulejší provoz aut a hlavně bezpečnější přechody chodců do všech směrů. S návrhem se případně pojí i vytvoření pěší zóny před restaurací U Pramene. A svedení dopravy do jednohu pruhu (oba směry + parking) = pěší zóna a její spojení se současně nevyužitou travní plochou.

V našem návrhu se zaměřujeme na důležitý spojující prvek většího množství komunikací z celých „spodních“ Dejvic a Bubenče. Velké množství pracujících lidí mířících do lice Papírenská a zejména hodně lidí mířících do velkorysého lesopraku Stromovka zápasí dennodenně s bezpečným přechodem silnic kolem viaduktu oddělující ulici Gotheho a Mlýnskou. POkud bys se nad viaduktem vytvořil kruhový objezd s přechody a do viaduktu se umístilo zábradlí oddělující úzký chodníček se silnicí, vytvořilo by se bezpečnější a komfortnější místo pro pěší překonání těchto důležitých míst pro pohyb mnoha obyvatel Prahy 6. Dalším bonusem návrhu může být lepší využití zozšíření komunikace v prostoru přer restaurací u Pramene – kolem autobusových zastávek Nemocnice Bubeneč. Zde se nachází absolutně nevyužitý pravní plocha, který se formou pěší zóny dala spojit s krajem prostoru – s místem kde je původní zástavba (restaurace). Komunikace pro auta i parking by se tak svedla na druhou stranu do jednoho pruhu (ke Kanadské ambasádě). Auta by tak shora nevyjížděla přímo zpoza rohu, kde se přechází a vše by se tak zpřehlednilo. Doporučuji místo navštívit osobně – vše ne patrné po několika minutách pozorování pěších a provozu aut. Od 50 tis. za zábradlí ve viaduktu a nově narýsovaných přechodů až do cca 2mil kč pro celou realizaci důležitého dopravního urbanismu.

50.10800302284758, 14.403053780097967


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
7 měsíců před

I celá Goetheho by si zasloužila pořádně zklidnit. Po jejích úzkých chodnících se vedle rychle jedoucích aut pohybuje spousta lidí mířících do/z Stromovky a brzo k nim přibudou lidé mířící do rekonstruovaného nádraží. Zároveň se zde také nachází školka.

Stálo by zauvažovat o zavedení 30 km/h limitu vynuceného moderní infrastrukturou