Dětské a street workoutové hřiště Lišanská

Tento návrh čeká na schválení
Kateřina Lehovcová
2019
Dětské a street workoutové hřiště Lišanská
50°04'37.5"N 14°18'27.8"E

Hřiště pro všechny věkové kategorie. Děti si pohrají, dospělí zasportují a senioři si posedí. Hřiště bude sloužit k setkávání sousedů.

Dětské a street workoutové hřiště Lišanská.

Na území Ruzyně se bohužel nenachází žádné místo, kde by se mohly bezpečně setkávat místní děti a jejich rodiče. Místní obyvatelé jsou obklopeni dálnicí a čtyřproudou Karlovarskou silnicí, několika benzínovými stanicemi, věznicí, ale nenachází se zde žádné místo, kde si mohou děti hrát a potkávat se s ostatními dětmi, seznamovat se svými sousedy, navazovat nová přátelství. Vlastně tato situace platí i pro dospělé a proto jsem se rozhodla podat tento návrh na realizaci dětského a street workoutového hřiště. Nápad je vymyšlen tak, aby sloužil všem věkovým skupinám. Děti si zde pohrají, dospělí zasportují a senioři mohou posedět na lavičce. Naše hřiště by se mělo nacházet v blízkosti Ruzyňského hřbitova, na pozemku 894/1, který se nachází v Lišanské ulici za protihlukovou zdí Karlovarské silnice. Jednalo by se o oplocený areál rozdělený na 2 části. V první části by se nacházelo dětské hřiště pro věkovou skupinu 2 – 12 let. V druhé části bychom vybudovali street workoutové prvky pro děti a dospělé. Na dětském hřišti bychom chtěli vybudovat několik prvků s různými možnostmi pohybu. Samozřejmostí by bylo i posezení pro doprovod dětí v podobě laviček.

Návrh dětských herních prvků:

Opičí dráha (herní sestava kombinující prolézačky, houpačky, skluzavky nebo lanové herní prvky – možnost několika provedení Hrad, Archa, atd.) /Požární tyč / Lezecká stěna / Žebřík /Schody / Padací mosty / Kormidla / Síťový tunel / Klouzačka / Pískoviště / Houpačka pro nejmenší / Houpačka ptačí hnízdo / Kolébačky – pružinové houpačky / Kolotoč / Trampolína – zabudovaná zemní trampolína (nejbezpečnější varianta trampolíny a navíc nevyžaduje údržbu). / Vzhledem k tomu, že je pozemek ve svahu mohly by se použít i některé svahové prvky. Svahová klouzačka / Lezecký výstup – šikmá lezecká stěna s kameny / Výstup s přídržným lanem – dřevěná šikmá plocha s rovným povrchem. K výstupu pomáhá přídržné lano.

Návrh workoutových prvků:

Hřiště pro workout lze bezpečně kombinovat s ostatními prvky dětského hřiště. Lze takto získat plně funkční zázemí pro mladé i starší sportovce. Workout mohou využívat sportovci již od 5 let do 99 let, v závislosti na velikosti jednotlivých workout prvků. Hrazda – hrazda nízká (od 5 let) – hrazda pro děti a dospělé (od 12 let) / Kliky – hrazda s nerezovou příčkou, 2 výškové úrovně dle obtížnosti / Bradla / Sedy lehy – lavička s pružným povrchem, žebřík k opření nohou a opěra s madly pro zvedačky břichem dolů.

600 000 Kč
image8.jpeg

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na