Doplnění venkovního sportoviště u vstupu do Obory Hvězda

Úspěšný nápad
2019
před Oborou Hvězda / 50°04'42.0"N 14°20'07.0"E
390 000 Kč
Doplnění venkovního sportoviště u vstupu do Obory Hvězda

Projekt předán veřejnosti.

100%

Díky tomuto nápadu vznikne velmi zajímavý prostor pro sport i relaxaci jak místních obyvatel, tak i všech návštěvníků Obory Hvězda. Nejedná se o dětské hřiště, kterých je v Oboře Hvězda a jejím okolí více, ani o čistě sportovní zónu pro dospělé. Cílem tohoto prostoru je propojit aktivity dospělých a dětí (ve věku 4+) a podpořit sportovní vyžití obou věkových skupin. Obora Hvězda a přilehlé prostory zeleně již nyní slouží k odpočinku, avšak doplněním sportovních prvků například ve formě venkovní posilovny se tato relaxační funkce ještě zintenzivňuje. Stávající venkovní fitness je velmi oblíbené a hojně využívané zejména rekreačními sportovci, rodinami s dětmi a blízkými školkami a školou. Kapacity tohoto sportoviště však nedostačují kapacitně, a to zejména o víkendech a svátcích či při návštěvě školky (tj. 30 dětí najednou).

Tento projekt navrhuje rozšíření o řadu sportovních prvků, které uspokojí všechny výše zmíněné cílové skupiny:

  • trampolíny zabudované v zemi (např. různých rozměrů, nebo trampolínový pás)
  • pás s pískem ‚doskočiště‘ pro trénink skoků (s metrem po straně se zvířátky pro děti – obdobné jako v lesoparku Řepy, ale horizontální)
  • bosý chodník
  • tyč na šplh
  • prvek pro hod – prohazovadlo
  • prostor pro hraní pétanque a kuliček.
  • toto vše by doplňoval drobný vodní prvek – pítko, určené pro osvěžení i možnost doplnit vodu do lahví před sportem
  • a další lavičky.

před Oborou Hvězda / 50°04'42.0"N 14°20'07.0"E


Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Krechler
4 let před

Skvělý nápad, jen by se mělo spolu s tím vyřešit rozdělení přístupového chodníku pro pěší a cyklisty. Dnes je zde velký provoz cyklistů mísící se s pěšími. Pokud zde budou nová stanoviště pro cvičení, tak zde mohou nastávat kolize s cyklisty.

Jana Kadlecová
4 let před

Pěkný nápad, problém vidím však v přístupové cestě, která je velmi úzká a všichni se tam motají. Dále je problém se psy, pokud další prvky (chodník na boso, trampolíny, pítko ) umístíte kolem tohoto úzkého chodníku, bude to brzy vše začůrané. Je-li to možné, rozšířila bych sportoviště dál od cesty za současné cvičební prvky.

Mája
4 let před

Dobrý den,
s tímto návrhem nesouhlasím. Pravděpodobně se zcela zapomnělo na fakt, že tato plocha (pláň) byla již dříve vyhrazena pro volný pohyb psů jako jedna z mála možností na Praze 6. Jsem psovodka, bydlící pouhých 300 m od sportoviště. Se svým psem chodím několikrát denně na pláň právě kolem sportoviště. Mám proto dost dobře vypozorováno, kolik jiných psovodů chodí touto cestou. Jednak místní ( a že jich tu je několik desítek), tak na toto místo dojíždí i pejskaři z jiných částí Prahy. Bohužel svými auty, které často blokují ulici Za Oborou nebo Slezanů.
A k nim se ještě řadí návštěvníci obory, protože je v těchto ulicích nejbližší možné parkování. Jak chcete řešit dopravní situaci v těchto ulicích? Nedokážete vyřešit několikaleté problémy místních s parkováním, změnou zjednosměrněním ulic, situaci pouze zhoršíte.
Jak zabráníte střetům psů a sportovců? Jen doufám, že ne zákazem volného pobíhání psů.

Jana Hainá
4 let před

S rozšířením sportoviště zásadně nesouhlasím. Je lež, že jsou prvky hojně využívány – většinu času zejí prázdnotou. Nejsou využívány plně nyní a nebudou ani v budoucnu. Je to plýtvání prostředky. Vychovatelky ze škol a školek chodí do parčíku k zastávce tramvaje, nikoli na pláň, jak je uváděno. Navíc přístupová cesta je velmi úzká a je to jediné místo v okolí, kde mohou volně pobíhat psi. A navíc navrhované úpravy jsou realizované o 500 m dále na rozhraní Bílé Hory a Řep a ani tam to není využívané, tak proč to znova dělat zde 🙁
Kdybyste prostor Obory a kolem ní raději nechaly v klidu, aby se tam mohla vrátit zvířata a ptáci, bylo by to lepší nejen pro místní žití, ale i pro vzdělávání místních školáků. Srny, lišky ani zajíci už tu nejsou skoro 20 let a ptáci také mizí velkým fofrem. K čemu pak ta obora je, když v ní nežije žádné zvíře?
Jakoukoli změnu v bezprostřední blízkosti obory proto odmítám. Chci zpátky klid a zvěř a ne lidi, co tu nechávají jen rozházené odpadky a ještě místní terorizují tím, že jim zastaví celou ulici autama tak, že si ani nezajedou do dvora. Prostě tohle není vůbec vhodné místo.