Doplnění venkovního sportoviště u vstupu do Obory Hvězda

Schváleno k hlasování
Lucie Zimmermannová
2019
Doplnění venkovního sportoviště u vstupu do Obory Hvězda
před Oborou Hvězda / 50°04'42.0"N 14°20'07.0"E

Rozšíření velmi využívané venkovní posilovny u vstupu do Obory Hvězda z ulice Za Oborou (z oblasti Malého Břevnova) o nové sportovní prvky. Toto sportoviště je využíváno rekreačními sportovci, seniory, rodinami s dětmi a blízkými školkami a školou. S ohledem na tuto cílovou skupinu navrhujeme doplnit již existující posilovnu o trampolíny v zemi, pás s pískem pro skoky, stanoviště pro hod, bosý chodník, tyč na šplh a prostor pro hraní pétanque a kuliček. To vše doplnit o pítko pro osvěžení sportovců a možnost doplnit vodu před dalším sportovním výkonem a lavičky.

Díky tomuto nápadu vznikne velmi zajímavý prostor pro sport i relaxaci jak místních obyvatel, tak i všech návštěvníků Obory Hvězda. Nejedná se o dětské hřiště, kterých je v Oboře Hvězda a jejím okolí více, ani o čistě sportovní zónu pro dospělé. Cílem tohoto prostoru je propojit aktivity dospělých a dětí (ve věku 4+) a podpořit sportovní vyžití obou věkových skupin. Obora Hvězda a přilehlé prostory zeleně již nyní slouží k odpočinku, avšak doplněním sportovních prvků například ve formě venkovní posilovny se tato relaxační funkce ještě zintenzivňuje. Stávající venkovní fitness je velmi oblíbené a hojně využívané zejména rekreačními sportovci, rodinami s dětmi a blízkými školkami a školou. Kapacity tohoto sportoviště však nedostačují kapacitně, a to zejména o víkendech a svátcích či při návštěvě školky (tj. 30 dětí najednou).

Tento projekt navrhuje rozšíření o řadu sportovních prvků, které uspokojí všechny výše zmíněné cílové skupiny:

  • trampolíny zabudované v zemi (např. různých rozměrů, nebo trampolínový pás)
  • pás s pískem ‚doskočiště‘ pro trénink skoků (s metrem po straně se zvířátky pro děti – obdobné jako v lesoparku Řepy, ale horizontální)
  • bosý chodník
  • tyč na šplh
  • prvek pro hod – prohazovadlo
  • prostor pro hraní pétanque a kuliček.
  • toto vše by doplňoval drobný vodní prvek – pítko, určené pro osvěžení i možnost doplnit vodu do lahví před sportem
  • a další lavičky.
390 000 Kč

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na