Fotbal pod hradbami (park Marie Terezie)

Postupuje k odbornému posouzení
2023
50.0943019, 14.3953563
350 000 Kč
Fotbal pod hradbami (park Marie Terezie)

Park Marie Terezie je příjemným parkem, kam se dá přijít s dětmi, s knihou i jen tak si sednout na lavičku. Park je svou plochou dost velký a slušelo by mu oživení. Navrhujeme vytvořit volnočasové hřiště s brankami v zadní části parku pod Mariánskými hradbami. Míst, kam si mohou jít starší děti, tatínci, maminky a jiní „zakopat“ není v okolí mnoho. Využila by se travnatá plocha pod hradbami, instalovaly by se fotbalové branky a naznačily lajny. Pro místní komunitu by vzniklo nové místo, kam se dá přijít nejen posedět, ale také kondičně sportovat, užít si hru, setkat se s přáteli…

Hřiště by mělo sloužit všem, kdo v parku chtějí relaxovat aktivně. V okolí Hradčanské a Dejvic je relativně dost hřišť pro menší děti, ale starší děti tolik možností, kde se vyběhat, něco si zahrát, nemají. A nejen děti. Městu by slušel svěží přístup k využívání veřejných míst. Park Marie Terezie nemusí být jen „pietním prostorem“, kde se sedí na lavičce ve stínu velké historie, ale mohl by vedle toho i více zvát k živému obývání toho místa.

50.0943019, 14.3953563


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
10 dní před

Zajímavou alternativou mi přijde propojit léta nevyužívané a pomalu zarůstající fotbalové hřiště hned vedle nad hradbami na pozemku Ministerstva kultury s pomocí schodiště.

Na místě, které je zde navrženo by pak mohla být jiná sportovní aktivita, ať už by se sem mohl vrátil tenisový kurt, postavit work-outové hřiště nebo, jak navrhuje Pavel Háse by se tam mohlo postavit minigolfové hřiště.