Fotbal pod hradbami (park Marie Terezie)

Nebyl zařazen do hlasování
2023
50.0943019, 14.3953563
350 000 Kč
Fotbal pod hradbami (park Marie Terezie)

Park Marie Terezie je příjemným parkem, kam se dá přijít s dětmi, s knihou i jen tak si sednout na lavičku. Park je svou plochou dost velký a slušelo by mu oživení. Navrhujeme vytvořit volnočasové hřiště s brankami v zadní části parku pod Mariánskými hradbami. Míst, kam si mohou jít starší děti, tatínci, maminky a jiní „zakopat“ není v okolí mnoho. Využila by se travnatá plocha pod hradbami, instalovaly by se fotbalové branky a naznačily lajny. Pro místní komunitu by vzniklo nové místo, kam se dá přijít nejen posedět, ale také kondičně sportovat, užít si hru, setkat se s přáteli…

Hřiště by mělo sloužit všem, kdo v parku chtějí relaxovat aktivně. V okolí Hradčanské a Dejvic je relativně dost hřišť pro menší děti, ale starší děti tolik možností, kde se vyběhat, něco si zahrát, nemají. A nejen děti. Městu by slušel svěží přístup k využívání veřejných míst. Park Marie Terezie nemusí být jen „pietním prostorem“, kde se sedí na lavičce ve stínu velké historie, ale mohl by vedle toho i více zvát k živému obývání toho místa.

50.0943019, 14.3953563


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
6 měsíců před

Zajímavou alternativou mi přijde propojit léta nevyužívané a pomalu zarůstající fotbalové hřiště hned vedle nad hradbami na pozemku Ministerstva kultury s pomocí schodiště.

Na místě, které je zde navrženo by pak mohla být jiná sportovní aktivita, ať už by se sem mohl vrátil tenisový kurt, postavit work-outové hřiště nebo, jak navrhuje Pavel Háse by se tam mohlo postavit minigolfové hřiště.