Herní prvky na horní cestě na Sídlišti Dědina

Úspěšný nápad
2019
Sídliště Dědina / 50.091349, 14.307416
200 000 Kč
Herní prvky na horní cestě na Sídlišti Dědina

Nápad autorky je připraven k užívání. Nad realizací dohlížel Odbor dopravy a životního prostředí. Jednotlivé prvky se velmi povedly a splnily i hledisko nízkonákladovosti.

100%

Cílem tohoto projektu je nabídnout dětem ze sídliště možnost zábavné a bezpečné venkovní aktivity a motivovat je tak k častějšímu samostatnému pobytu venku s kamarády nebo i s rodiči a podpořit pohyb dětí celkově. Konkrétně se jedná o sérii herních prvků namalovaných stálou barvou na asfaltovou cestu, která je páteří oblasti a slouží ke komunitnímu setkávání.

Tento způsob využití asfaltové cesty nijak nezatěžuje přilehlou zeleň.  Herní prvky mohou být využity také žáky místní ZŠ, MŠ či družiny.

Využití volného prostoru efektivním a nízkonákladovým způsobem. Sídliště na Dědině disponuje dlouhou asfaltovou pěší cestou, která je hojně komunitně využívána. V dopoledních i odpoledních hodinách si na ní hrají žáci základní školy, družiny, mateřské školy a setkávají se zde i další obyvatelé sídliště (bruslaři, pejskaři, maminky s kočárky). Jedná se o cestu od ulice Navigátorů po ulici U Valu. Na této cestě bychom chtěli nechat stálou barvou namalovat sérii herních prvků: jednalo by se např. o skákacího panáka, skákacího hada, opičí dráhu, dokreslovačky na křídy, omalovánky pro menší děti, terč na strefování. S ohledem na chodce a příležitostné cyklisty doporučujeme umístění herních prvků k jedné straně cesty. Prvky by měly být jednobarevné, aby zbytečně nenarušovaly přírodní ráz této pěší zóny (tohle bych ještě zvážila, asi bych to zbytečně neomezovala, když to bude udělané vkusně, tak by to mohlo jít).

Přínosy:

  • zábavná venkovní aktivita pro děti, která bude děti motivovat k častějšímu pobytu venku
  • další oživení sídliště a života na něm za minimálních nákladů.

Obrázky jsou pouze ilustrační pro představu herních prvků.


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katka Giedraitis
4 let před

Tento návrh se mi moc líbí! Proč? Protože oživí sídliště, dá dětem další možnosti venkovního vyžití a při tom nevznikne v prostoru žádná bariéra. Za mne palec nahoru. Věřím, že „skákací panák a další pohybové možnosti“ nakreslené přímo na hlavní cestě sídlištěm zaujmou nejen děti školkové a mladší školní, ale snad i dítka trochu starší!