Kafétočna a úprava prostoru před vokovickou školou

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Nádraží Veleslavín / 50°05'47.4"N 14°20'49.4"E
850 000 Kč
Kafétočna a úprava prostoru před vokovickou školou

Usilujeme o úpravu prostranství před vokovickou školou, vznik letní kavárny a místa pro občasný malý trh. Místo, které bývalo kdysi náměstím, pohltila historie a Evropská třída a na místní občany zbyl jen nehostinný prostor. Náš návrh dává místu dnešní nevyužívané autobusové točny a jejímu okolí novou podobu a vrací mu zpět funkci místa setkávání. Nápad je založen na realizaci několika kroků spočívajících např. ve zřízení odpočinkové zóny, přesunu tříděného odpadu, úpravy zeleně ad.

V místě křížení Evropské třídy s Vokovickou ulicí, v prostoru nevyužívané autobusové točny a jejího okolí usilujeme o vznik letní kavárny, malého trhu a provedení úprav, které vylepší zanedbané prostředí. Usilujeme o to, aby byl vstup do zahradní čtvrti Staré Vokovice a do přilehlé Divoké Šárky lidem přátelským veřejným prostorem, ve kterém najdou příležitost se zastavit (kavárna, posezení) a osvěžit se (pítko, stromy) a který bude mít i vstřícnou vizuální podobu. Důležitým krokem je proto také přesunutí tříděného odpadu z centra prostoru do méně významného místa a kultivace okolních ploch zeleně (květinový záhon v centru točny, osazení několika stromů na vhodných vytipovaných místech, případně ochrana stávajících (vytvoření závlahové mísy pro letitou lípu na severní straně prostoru, která o zasakovací prostor přišla neopatrným zaasfaltováním kořenové zóny).

Ideálním řešením, které bychom uvítali, je pak uzavření točny, což by umožnilo další proměnu prostoru ve skutečné chybějící náměstí. Věříme, že náš návrh ukáže, že i s menší investicí je možné proměnit zanedbaný veřejný prostor v oblíbené místo a že pomůže zabránit postupné proměně okolí dopravního uzlu Nádraží Veleslavín v nepřátelskou krajinu podobnou takovým strašákům jako je například Kačerov.

Předběžný rozpočet je cca 850 000 Kč. Přesnější členění přikládáme formou přílohy.

Nádraží Veleslavín / 50°05'47.4"N 14°20'49.4"E


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments