Komunitní centrum ,,Zašívárna“

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Bubeneč, pozemek vedle velvyslanectví Kanady
590 000 Kč
Komunitní centrum ,,Zašívárna“

Záměrem projektu je vytvoření plnohodnotného venkovního komunitního centra přímo v srdci Bubenče mezi nádražím Bubeneč a Kanadskou ambasádou. Prostor v minulosti sloužil především dětem. Nyní však chátrá a čeká na své další využití. Pozemek je ve vlastnictví MČ Praha 6, která jej uchovává pro případnou stavbu nové ambasády, avšak to může trvat i několik let, zda-li vůbec. Do té doby je však velká škoda nechat tento pozemek ve stávajícím stavu a připravit tak občany Prahy 6 o tak krásné místo, které má takové neuvěřitelné možnosti využití.

Nápad Komunitní centrum „Zašívárna“ bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Podle vyjádření hodnotící komise má Městská část Praha 6 na Vámi zvoleném pozemku jiné záměry, které jsou v kolizi s volnočasovým komunitním využitím pozemku.

0%

Tento projekt podporuje blízký Dům dětí a mládeže – stanice techniků a na projektu spolupracuje obecně prospěšná společnost K srdci klíč o.p.s., ale i další sportovní a volnočasové spolky, kterým by případně byl prostor plně k dispozici a se kterými je třeba, v případě úspěchu projektu v Nápadu pro Šestku, zahájit úzkou spolupráci. Je důležité zmínit, že v blízkosti je plánována rekonstrukce Bubenečského nádraží, které bude poskytovat komunitní služby též, avšak pravděpodobně úplně jiné. Rozsah našeho projektu je zaměřen na sportovní vyžití s propojením přírody a relaxace. O provoz, odpovědnost a o celkovou úpravu prostor se postará zapsaný spolek tvořený lidmi, kteří mají zájem vytvořit úžasné místo se skvělou atmosférou. Spolek samozřejmě bude respektovat případnou změnu užívání prostor.

Stávající stav: Zarostlé velké pískoviště, staré základy antukového hřiště, klubovna, zázemí pro komunitní pěstební zahrádku, staré dětské prolézačky, rozpadlé ohniště a další mnohé prvky dávají s kapkou fantazie prostor pro všechny věkové skupiny, které zajímá aktivní život.

Vize a plány rekonstrukce prostor: Prostor okouzlí nejen děti díky obrovskému pískovišti s bagrem, ale i seniory, pro které je vymezen samostatný odpočinkový prostor s komunitní zahradou, kde si mohou vypěstovat různou zeleninu, ale i pro mladé lidi, kteří si v místě mohou zasportovat a posléze si zajít na ,,jedno“ se svými přáteli do bistra, která by zajistila základní občerstvení po dobu jejich návštěvy.

Detailní výčet aktivit a prvků:

 • Komunitní zahrada – Komunitní záhony – tréninkové pracovní místa pro klienty K srdci klíč, záhony s malým skleníkem, menším posezením, kropičkou – ideální místo na relax, přečtení knížky aj., v místě zpevněný povrch pro petanque (spolupráce se šestkovým petanqovým spolkem)
 • Samoservis kol – stojan na kola s nářadím, které využijí především cyklisti z nedaleké Stromovky
 • Pískoviště s odpovídajícím kvalitním pískem a bagrem pro děti
 • Prolézačky pro děti (nové a oprava stávajících)
 • Houpací sítě
 • Antukové hřiště – rehabilitace stávajícícho hřiště na různé využití – volejbal, nohejbal, tenis a basketbalové koše.
 • Bistro – posezení, zázemí z části stávající klubovny.
 • Klubovna – vytvoření sprchy, toalet, vnitřního zázemí na společenské hry
 • Půjčovna sportovního náčiní – z části stávající klubovny (Stolní tenis, Víceúčelové sítě, Lehátka, Trampolína , Šipky, Cornhole, Môllky, Kibb, Deskové hry, Kanjam, Spikeball, Frisbiee, Slack line a mnohé jiné).
 • Ohniště s lavičkami pro táborákové sešlosti – bezpečné ohniště
 • Tvz. workoutové prvky pro dospělé i děti, klouzačka, kolotoč, kláda se zářezy (tvz. Totem), pneumatika na stromech, houpačky a další herní prvky.
 • Ve spolupráci s azylovým domem zahájení tvz. ,,Bazárku oblečení pro potřebné“
 • Azylový dům K srdci klíč o.p.s. přislíbil i částečnou aktivní výpomoc při rehabilitaci prostor formou komunitních setkání
 • Výběh pro ovečky – děti už téměř neznají zvířátka jako jsou ovce, chceme dopřát dostatečný výběh a v době a zároveň ovečky využít jako Bio ,,sekačky“

Základní stavební úpravy:

 • Revitalizace antukového hřiště – nová antuka, zvýšení plotů,
 • Revitalizace pískoviště – návoz odpovídajícího kvalitního písku, úprava ohraničení písku
 • Terénní úpravy zadní části – zpevnění povrchu, vytvoření hřiště petanque, příprava terénu na komunitní zahrádky
 • Rekonstrukce klubovny – zajištění drobného vnitřního posezení, malého zázemí pro zahradní restauraci, zřízení sprch a wc

 


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments