Likvidace vyšlapaných cestiček poškozujících zeleň

Schváleno k hlasování
Jiří Podešva
2019
Likvidace vyšlapaných cestiček poškozujících zeleň
Sídliště Petřiny, v sousedství prodejny Billa (roh Bubeníčkovy a Na Petřinách)

Udupaná země v okolí stromů brání přístupu vláhy ke kořenům, vypadá neesteticky (viz obrázek), za sucha je zdrojem prachu a za vlhka bláta. Tomu by se zabránilo výsadbou živých plotů tak, aby tyto ploty znemožnily průchod. Aby však sazenice chodci nezničili, bylo by nutné DOČASNĚ dotyčné místo ohradit přenosnými zábranami (kovovými plůtky), pak teprve by se sázely keře. Po několika letech (až keře vzrostou) by tyto zábrany byly odstraněny. Udupaná hlína by se mezitím zkypřila a osela travou.

150 000 Kč

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

2
Komentujte

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Heroutová

Samozřejmě souhlasím s tím, že vyšlapané cestičky v daném místě nejsou nic hezkého, nehledě k tomu, že ničí (po letošním létě již tak ubohé) zbytky trávy. Proč ale vznikly: asi před 6 roky byly v celém prostranství mezi domy v ul. Bubeníčkova, Na Petřinách a Čílova nově vydlážděny cestičky kolem domů a úhlopříčně přes toto prostranství vytvořena nová cesta – tj. vlastně „zlegalizovaná“ cesta, kterou si tu lidé vyšlapali – s logickým vyústěním přímo ke stanici tramvají v ulici Na Petřinách. Ale! To vyústění v podstatě ztratilo smysl asi rok poté, kdy tramvajová zastávka byla posunuta ke vchodu nově otevřeného… Číst vice »

Novotná

Naprosto souhlasím s předchozím příspěvkem paní Heroutové – myšlenka je to krásná, ale způsob řešení mi nepřijde úplně šťastný. Lidé si tudy tu cestu stejně znovu prošlapou, je jen otázka, jak rychle. Pokud se náhodou váš nápad v letošním roce nedostane mezi realizované, navrhněte ho v příštím ročníku znovu, ale upravte ho – navrhněte jednu “zlegalizovanou” pěšinku v tomto prošlapaném koridoru, oplocenou, po stranách osázenou keříky, či něco v tomto smyslu. Myslím, že by pak váš nápad mohl mít daleko větší ohlas u veřejnosti.