Likvidace vyšlapaných cestiček poškozujících zeleň

Schváleno k hlasování
2019
Sídliště Petřiny, v sousedství prodejny Billa (roh Bubeníčkovy a Na Petřinách)
150 000 Kč
Likvidace vyšlapaných cestiček poškozujících zeleň

Udupaná země v okolí stromů brání přístupu vláhy ke kořenům, vypadá neesteticky (viz obrázek), za sucha je zdrojem prachu a za vlhka bláta. Tomu by se zabránilo výsadbou živých plotů tak, aby tyto ploty znemožnily průchod. Aby však sazenice chodci nezničili, bylo by nutné DOČASNĚ dotyčné místo ohradit přenosnými zábranami (kovovými plůtky), pak teprve by se sázely keře. Po několika letech (až keře vzrostou) by tyto zábrany byly odstraněny. Udupaná hlína by se mezitím zkypřila a osela travou.

Sídliště Petřiny, v sousedství prodejny Billa (roh Bubeníčkovy a Na Petřinách)


Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Heroutová
4 let před

Samozřejmě souhlasím s tím, že vyšlapané cestičky v daném místě nejsou nic hezkého, nehledě k tomu, že ničí (po letošním létě již tak ubohé) zbytky trávy. Proč ale vznikly: asi před 6 roky byly v celém prostranství mezi domy v ul. Bubeníčkova, Na Petřinách a Čílova nově vydlážděny cestičky kolem domů a úhlopříčně přes toto prostranství vytvořena nová cesta – tj. vlastně „zlegalizovaná“ cesta, kterou si tu lidé vyšlapali – s logickým vyústěním přímo ke stanici tramvají v ulici Na Petřinách. Ale! To vyústění v podstatě ztratilo smysl asi rok poté, kdy tramvajová zastávka byla posunuta ke vchodu nově otevřeného metra. A lidé si proto začali prošlapávat zkratku k nové zastávce…

Nebylo by proto, prosím, vhodnější, namísto navrhovaného oplocení tohoto místa raději vydláždit – tj. opět „zlegalizovat“ – jednu z těch vyšlapaných cestiček a nízkým plůtkem, příp. vhodnou vegetací, potom ohraničit tuto novou cestu?
Věřím, že navrhovatel nápadu „Likvidace vyšlapaných cestiček poškozujících zeleň“, pokud bydlí v blízkosti tohoto místa, by se mnou jistě souhlasil; pokud je navrhovatel z jiné části Petřin, doufám, že mu moje vysvětlení trochu pomohlo pochopit stávajíc stav a zamyslí se nad mou připomínkou na úpravu jeho návrhu. V každém případě navrhovateli děkuji, že mu stav tohoto místa není lhostejný a návrh na jeho úpravu podal.

Novotná
4 let před

Naprosto souhlasím s předchozím příspěvkem paní Heroutové – myšlenka je to krásná, ale způsob řešení mi nepřijde úplně šťastný. Lidé si tudy tu cestu stejně znovu prošlapou, je jen otázka, jak rychle. Pokud se náhodou váš nápad v letošním roce nedostane mezi realizované, navrhněte ho v příštím ročníku znovu, ale upravte ho – navrhněte jednu „zlegalizovanou“ pěšinku v tomto prošlapaném koridoru, oplocenou, po stranách osázenou keříky, či něco v tomto smyslu. Myslím, že by pak váš nápad mohl mít daleko větší ohlas u veřejnosti.