Multifunkční prostor letního kina

Úspěšný nápad
2017
975 000 Kč
Multifunkční prostor letního kina

Realizováno (v omezeném rozsahu) v roce 2017. V roce 2018 a 2019 proběhly úspěšně dvě sezóny letního kina. Aktuální informace na www.praha6.cz/letnikino nebo  www.facebook.com/letnikinoPraha6/

100%

Prostřednictvím multifunkčního prostoru letního kina bychom rádi oživili část parku u Keplerova Gymnázia, který v současnosti není efektivně využit. Naším záměrem je proměnit údolí parku v místo, které bude nabízet občanům Prahy 6 odpočinkovou zónu se cvičištěm, tribunu využitelnou během celého roku pro možné setkávání, uspořádání letních filmových projekcí, divadelních představení a jiných kulturních a sportovních využití komunitního typu. 
Multifunkční prostor se skládá z dřevěné tribuny, houpaček a ocelových bradel. V rámci vybraných kulturních setkání (letní filmové projekce, divadla, akce Gymnázia Kepler apod.) budou na ocelové konstrukce zavěšeny houpací sítě “hamaky“ a tribuna bude dále doplněna o lehátka na posezení. Mobiliář pro účely kulturních setkání bude uskladněn v úložných prostorách samotné tribuny. 
Pro efektivní využití areálu bychom rádi v prostoru parku vybudovali přípojku elektrické energie, která by se využívala pro realizaci jednotlivých kulturních akcí, především pak pro možné uskutečnění letních filmových projekcí a akcí podobného charakteru. Využití elektrické přípojky by jistě ocenili občané Prahy 6, neboť park spolu s tribunou by bylo možné využít i jako venkovní pracovnu. 
Mimo kulturní akce pořádané MČ Prahou 6, Gymnáziem Kepler případně vybraným občanským spolkem bude místo sloužit obyvatelům Prahy k uspořádání pikniků, odpočinku, setkávání nebo sportovním aktivitám. Samostatné ocelové konstrukce byly navrženy tak, aby splnily funkci víceúčelových bradel. Dřevěná tribuna se dá díky své prostornosti využít k protáhnutí, cvičení na podložce apod. Provizorní cvičiště jistě ocení návštěvníci parku Maxe van der Stoela, především pak běžci a menší návštěvníci parku. Učitelé nedalekého gymnázia by mohli využívat tribuny pro venkovní výuku výtvarné výchovy či tělocviku.
Vzhledem k historickému zasazení místa bychom rádi místo propůjčili k realizaci letních filmových projekcí starších titulů z původních 16 mm filmových pásů. Ke spolupráci byl osloven spolek Postřeh z.s. (Biograf 16), který jako jediný v České republice zajišťuje realizaci letního retro kina. V případě úspěšné realizace projektu multifunkčního prostoru letního kina bychom následně zažádali o kulturní dotaci za účelem zafinancování provozních nákladů letního kina.
Výhoda projektu plyne především v možné transformaci na piknikové a odpočinkové místo pro rodiny s dětmi, studenty nedalekého gymnázia či starší obyvatele Prahy. Prostor parku u ulice Hládkov byl vybrán především pro svou výhodnou polohu, neboť „ďolíček“ je z hlediska možné realizace letního kina ideální.


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments