Naučná stezka motýlí oázou

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Břevnov - Anastázova / 50°05'12.5"N 14°21'51.9"E
80 000 Kč
Naučná stezka motýlí oázou

Trvalková výsadba s naučnými tabulemi a užitečnými prvky jako je hmyzí domek se „zelenou střechou“, dvoukomorový kompostér, krmítka, pítka a lavička s motýlími keři v zádech pozve kolemjdoucí k odpočinku a k zamyšlení nad šetrnou spoluprací člověka a přírody. Výsadba bude lahodit oku, neboť tu po většinu roku něco pokvete, navíc bude úsporná na energie při následné údržbě a bude přínosem pro hmyz a ptáky. Sníží se hluk a prašnost v místě. Cestička bude dostatečně široká pro kočárky i invalidní vozík.

Nápad Naučná stezka motýlí oázou bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Podle posouzení komise nesplňuje pravidla projektu Nápad pro Šestku, protože se nejedná o otevřený veřejně přístupný prostor, ale semi-veřejný prostor u mateřské školky, jehož přístupnost je určena zvláštním režimem.

0%

Plocha o výměře téměř 100 m2 bude osázená středně vysokými trvalkami, několika kvetoucími i jedlými keři, budou tu cibuloviny a dvouletky. Výsadba bude lahodit oku kolemjdoucích, navíc bude úsporná na energie při následné údržbě a bude přínosem pro hmyz. Trvalkové záhony nabízí útočiště zejména pro mnoho druhů bezobratlých, potravu pro ptactvo v zimě a úkryty před predátory. Na tomto malém pozemku bychom chtěli veřejnosti poskytnout místo k odpočinku na cestě domů z nákupu nebo s dětmi ze sousedící školky.

Na návštěvníky Motýlí oázy bude čekat lavička, hmyzí domek, na kterém ukážeme princip „zelené střechy“, kompostér, který budou moci zájemci využívat, ptačí krmítka, hmyzí pítka a také naučná tabule, ze které se návštěvníci dozví, jaké rostliny tu rostou, kdy kvetou a které živočichy sem lákají. Vysvětlení na cedulích u kompostéru, hmyzího domku a krmítka bude také velmi užitečné. Díky středně vysoké trvalkové výsadbě se sníží hluk a prašnost v tomto místě. Všichni, především rodiče a děti se tu dozví mnoho užitečného o šetrném zacházení s přírodou.

 


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments