Naučná stezka motýlí oázou

Tento návrh byl zamítnut
Lucie Loskotová
2019
Naučná stezka motýlí oázou
Břevnov - Anastázova / 50°05'12.5"N 14°21'51.9"E

Plocha o výměře téměř 100 m2 bude osázená středně vysokými trvalkami, několika kvetoucími i jedlými keři, budou tu cibuloviny a dvouletky. Výsadba bude lahodit oku kolemjdoucích, navíc bude úsporná na energie při následné údržbě a bude přínosem pro hmyz. Trvalkové záhony nabízí útočiště zejména pro mnoho druhů bezobratlých, potravu pro ptactvo v zimě a úkryty před predátory. Na tomto malém pozemku bychom chtěli veřejnosti poskytnout místo k odpočinku na cestě domů z nákupu nebo s dětmi ze sousedící školky.

Na návštěvníky Motýlí oázy bude čekat lavička, hmyzí domek, na kterém ukážeme princip “zelené střechy”, kompostér, který budou moci zájemci využívat, ptačí krmítka, hmyzí pítka a také naučná tabule, ze které se návštěvníci dozví, jaké rostliny tu rostou, kdy kvetou a které živočichy sem lákají. Vysvětlení na cedulích u kompostéru, hmyzího domku a krmítka bude také velmi užitečné. Díky středně vysoké trvalkové výsadbě se sníží hluk a prašnost v tomto místě. Všichni, především rodiče a děti se tu dozví mnoho užitečného o šetrném zacházení s přírodou.

Nápad Naučná stezka motýlí oázou bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Podle posouzení komise nesplňuje pravidla projektu Nápad pro Šestku, protože se nejedná o otevřený veřejně přístupný prostor, ale semi-veřejný prostor u mateřské školky, jehož přístupnost je určena zvláštním režimem.

80 000 Kč

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na