Nechceme chodit na dětské hřiště po frekventované silnici – 100 m nového chodníku je skvělé řešení

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Ulice Pod Novým lesem v úseku: Pod Novým lesem 33 až Pod Novým lesem 74
75 000 Kč
Nechceme chodit na dětské hřiště po frekventované silnici – 100 m nového chodníku je skvělé řešení

V ulici Pod Novým lesem zcela chybí cca 100 metrů chodníku, občané tento úsek musí jít po frekventované silnici. Zároveň chybějící chodník navazuje na dětské hřiště. Cesta s dětmi (i bez dětí) po stále frekventovanější silnici je velmi nebezpečná. Vytvoření 100 metrů nového chodníku je jednoduché řešení.

Nápad Nechceme chodit na dětské hřiště po frekventované silnici – 100 metrů nového chodníku je skvělé řešení bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Dotčený pozemek ani realizace záměru není v kompetenci MČ. Slabinou jsou také výrazně podhodnocené náklady – realizace chybějícího chodníku by se vyšplhala na řádově vyšší částku. Není tudíž možné nápad realizovat v rámci projektu Nápad pro Šestku. MČ Praha 6 však již předala požadavek správci komunikace TSK k přípravě projektu „Chodník v ul. Pod Novým lesem“.

0%

Ulice Pod Novým lesem je stále frekventovanější a i přes omezení rychlosti a retardéry zde auta jezdí velmi rychle. Chodci se v celé délce ulice mohou pohybovat po chodníku, který ale v jednom cca 100 metrů dlouhém úseku zcela chybí. Zároveň úsek s chybějícím chodníkem slouží jako jedna přístupová cesta k dětskému hřišti. Pohyb po silnici bez existujícího chodníku je nebezpečný. Pzn. – když jsem o potřebě chodníku mluvila v listopadu 2018 s radnicí, bylo mi řečeno, ať celou věc přihlásím do Nápadu pro Šestku, tedy tak konám.

 

Ulice Pod Novým lesem v úseku: Pod Novým lesem 33 až Pod Novým lesem 74


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments