Obnovení altánu na Primátorské stezce v Divoké Šárce

Úspěšný nápad
Matěj Šmíd
2017
Obnovení altánu na Primátorské stezce v Divoké Šárce

přípravné práce pokračují (2019)

Popis

Na Primátorské stezce v Divoké Šárce stával menší altán na pěkném místě vysoko nad tokem Šáreckého potoka s výhledy na obě strany. Před cca 10 lety shořel a už nebyl obnoven. Jádro projektu spočívá ve znovuobnovení altánu, resp. vytvoření přístřešku, který by se mohl stát novým výletním cílem.

Altán nabídne návštěvníkům posezení s výhledem, ochrání před nepřízní počasí a zároveň bude možné ho pojmout jako místo pro nejrůznější aktivity týkající se Šáreckého údolí – od menších ekologických a historických přednášek až po výstavku historických fotografií nebo připomenutí vývoje turistiky v okolí Prahy.

Jedná se o hojně navštěvované a dobře exponované místo, které zároveň leží na červené turistické značce, která prochází celým Šáreckým údolím. Tzv. Primátorská stezka v jižním svahu Šárky mezi usedlostmi Vizerka a Želivka byla vybudována pravděpodobně za první republiky, tak jako další výletní stezky ve svazích Šárky. Divoká Šárka je častým výletním cílem obyvatel Prahy a jako taková si zaslouží odpovídající péči.

 

Odborná konzultace, autor skici a orientačního rozpočtu: Štěpán Řehoř, H3T architekti.

Stavba – orientační rozpočet

  • projekt 20 000,-
  • sanace a rekonstrukce opěrné zdi 35 000,-
  • základy 15 000,-
  • altán materiál 60 000,-
  • práce 50 000,-
  • celkem 180 000,-
200 000

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

Please Login to comment
  Subscribe  
Upozornit na