Obnovení altánu na Primátorské stezce v Divoké Šárce

Úspěšný nápad
2017
200 000 Kč
Obnovení altánu na Primátorské stezce v Divoké Šárce

Příprava realizace se zastavila na základě rozdílné představy autorů nápadu a radnice Prahy 6 o vzhledu altánu. MČ Praha 6 vyjednávala s autory funkční variantu altánu schůdnou pro MČ i pro Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. Ze strany radnice bylo navrženo nepokračovat v přípravě realizace.

0%

Popis

Na Primátorské stezce v Divoké Šárce stával menší altán na pěkném místě vysoko nad tokem Šáreckého potoka s výhledy na obě strany. Před cca 10 lety shořel a už nebyl obnoven. Jádro projektu spočívá ve znovuobnovení altánu, resp. vytvoření přístřešku, který by se mohl stát novým výletním cílem.

Altán nabídne návštěvníkům posezení s výhledem, ochrání před nepřízní počasí a zároveň bude možné ho pojmout jako místo pro nejrůznější aktivity týkající se Šáreckého údolí – od menších ekologických a historických přednášek až po výstavku historických fotografií nebo připomenutí vývoje turistiky v okolí Prahy.

Jedná se o hojně navštěvované a dobře exponované místo, které zároveň leží na červené turistické značce, která prochází celým Šáreckým údolím. Tzv. Primátorská stezka v jižním svahu Šárky mezi usedlostmi Vizerka a Želivka byla vybudována pravděpodobně za první republiky, tak jako další výletní stezky ve svazích Šárky. Divoká Šárka je častým výletním cílem obyvatel Prahy a jako taková si zaslouží odpovídající péči.

 

Odborná konzultace, autor skici a orientačního rozpočtu: Štěpán Řehoř, H3T architekti.

Stavba – orientační rozpočet

  • projekt 20 000,-
  • sanace a rekonstrukce opěrné zdi 35 000,-
  • základy 15 000,-
  • altán materiál 60 000,-
  • práce 50 000,-
  • celkem 180 000,-

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments