Obohacená dětská hřiště

Nebyl zařazen do hlasování
2021
Například původní hřiště v oboře Hvězda. Ale klidně i na jiných ,místech, kde je to vhodné.
80 000, jinak podle počtu vhodných míst.
Obohacená dětská hřiště

Dětská hřiště jsou prima, ale postrádám prvky, které bych mohla využívat spolu s dětmi, anebo i sama, pro radost. Třeba houpačky na společné pohoupání, tzv. americké, nebo nízké kladiny

Tento nápad bude MČ  Praha 6 řešit v průběhu roku 2021 a 2022 v rámci správy dětských hřišť. Proběhla i anketa spokojenosti občanů s vybaveností a stavem dětských hřišť. Na základě výsedků budou hřiště postupně revitalizována.

0%

Když přijdu s dětmi na hřiště, můžeme si spolu pohrát, třeba se i společně pohoupat na dřevěné kládě, ale ty postupně zmizely. Anebo si děti začnou hrát spolu a zatímco je hlídám, mohla bych si užít třeba nízkou kladinu (někde jsou krátká zvířátka ze dřeva), špalíky na přeskakování, nebo se pohoupat na houpačce. Ale unese vlastně dospělého? Nebývá tam uvedena vhodná hmotnost…To je dobré vědět i pro odrostlejší děti. A ty velké „americké“ houpačky s lavičkami vymizely, prý kvůli novýml předpisům… Takové jednoduché prvky by mohly hřiště zpestřit. A možná by mohly přibýt některé prvky, které jsou na speciálních místech pro dospělé. Proč je úplně oddělovat? Mohly by mít na sobě piktogram určující účel.

Například původní hřiště v oboře Hvězda. Ale klidně i na jiných ,místech, kde je to vhodné.


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments