Oplocené psí hřiště

Schváleno k hlasování
2021
50.0843333,14.3140434
300 000,-
Oplocené psí hřiště

Tato louka slouží pro všechny pejskaře v celém okolí Prahy 6 – Ruzyni (venčení jejich psích mazlíčků), bohužel psí exkrementy, už nepovažují za své (asi je to způsobeno právě tím, jak bezvadně je toto místo schované za garážemi a tudíž je tam vidět opravdu minimálně) Domnívám se, že náklady na psí oplocené hřiště by byly minimální a to z důvodu, že nějaký plot už sem tam je, stačilo by ho poupravit a dále postavit viditelnou ceduli s jednou lavičkou, že tento prostor je oplocen výhradně pro pejsky a aby si majitelé po svých mazlíčcích uklízeli z toho důvodu by si pak tam nemusely chodit hrát děti (v blízkost 10m vlak) všech ostatních sousedů a měly by jasná pravidla, že tato louka patří psíkům 🙂 Navíc nikde v Praze 6 žádné oplocené hřiště pro venčení pejsků na volno není. Děkuji moc za Váš čas (snad mi k něčemu bude :). ) S úctou a pozdravem Renata Held

50.0843333,14.3140434


Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tereza Jeřábková
3 let před

Bydlíme nedaleko (ale psa tam venčit přímo nechodíme) a vždycky když jsme kolem procházeli říkali jsme si, jaké to tam mají místní super, ohniště, lavičky, suší si tam prádlo…Takový bezva prostor skoro v soukromí, ale kousek od bytovky na veřejném pozemku. Budou za tenhle nápad rádi?

Jakub Kocurek
3 let před

Nápad mít na Praze 6 psí hřiště je jistě dobrý, ale v daném místě nevhodný a hlavně neproveditelný.
Jak píše paní Jeřábková v předchozím diskusním příspěvku:“ … ohniště, lavičky, suší si tam prádlo…Takový bezva prostor skoro v soukromí, ale kousek od bytovky na veřejném pozemku. Budou za tenhle nápad rádi?“ Obávám se, že většina nadšena nebude. V místě bydlím a vím, že o pozemek pečují vlastními silami, ve svém volném čase a za vlastní peníze lidé z okolních domů a obavám se, že to, že by se pozemek oplocoval a byl jen pro psy asi nebude přijato s nadšením.
Ale i kdyby, je tu daleko větší překážka. Pozemek nepatří ani Praze 6, ani magistrátu, ale ÚZSVM, který se jej snaží bohužel opakovaně prodat jako stavební parcelu v aukcích developerům.
https://www.nabidkamajetku.cz/Home/AuctionDetail/4671
UZSVM by asi taky měl s tímto projektem souhlasit. Souhlasí?
Takže osudem psího hřiště by mohlo být, že pozemek bude prodán, developer hřiště zlikviduje a postaví tam dům (pozemek je opravdu v územním plánu klasifikovaný pro výstavbu). Navíc plot, který zmiňujete, odděluje pozemek od pozemku Správy železnic, kde se bude stavět tzv. rychlodráha na letiště a v místě vznikne protihluková stěna.
Myslím, že pro psí hřiště by se hodil pozemek ve vlastnictví města/městské části, kde se nepředpokládá další využití, např. někde kolem Obory Hvězda na Bílé hoře nebo v Jivinách.

Renata Held
3 let před
Reply to  Jakub Kocurek

Jsme s manželem a přáteli ti kteří o pozemek pečují vlastními silami za vlastní peníze (jak zmiňujete) a domnívám se, že všichni lidé v okolí uvítají cokoliv za nápad pro toto místo, jen když tu nebude další výstavba pro nové nájemníky jen se modlím za vlakovou dráhu u které snad z tohoto důvodu nebudou chtít developeři stavět (kdo by chtěl bydlet v nádražím domku) Tak se necháme překvapit co s “našim” pozemkem bude.