Oprava cesty vedoucí do chráněného území Šárka – Lysolaje

Nebyl zařazen do hlasování
2020
50°05'39.3"N 14°17'54.2"E
300 000 Kč
Oprava cesty vedoucí do chráněného území Šárka – Lysolaje

Přestože celým územím chráněné oblasti Šárka vede vyasfaltovaná cesta, ze sídliště Dědina vede pouze cesta kamenitá, která není dobře sjízdná pro kočárky a děti na odrážedlech.

Tento projekt nemůže MČ Praha 6 realizovat, jelikož pozemek patří HMP a výpůjčky, o které v souvislosti s projekty žádáme, nejsou ze strany HMP konsruktivně podporovány. V projektech  tak dochází ke zpoždění i několika let. roto se letos pracovní skupina MČ Praha 6 rozhoda, že do hlasování doporučí pouze projekty, které se nacházejí na pozemcích ve svěřené správě MČ Praha 6.

0%

Přestože celým územím chráněné oblasti Šárka vede vyasfaltovaná cesta, ze sídliště Dědina vede pouze cesta kamenitá, která není dobře sjízdná pro kočárky a děti na odrážedlech, po dešti je navíc na některých úsecích cesta blátivá a zůstávají na ní velké kaluže, které je nutné obcházet mimo cestu. Pokud by byla cesta vyasfaltována, nebo jakkoliv jinak zpevněná, bylo by možné se ze sídliště do přírody dostat lépe, rychleji a hlavně bezpečněji. Pokud jdou nyní rodiče s dětmi v kočárku/na odrážedlech do Šárky, nejschůdnější cesta je kolem zastávky Divoká Šárka, tedy cestou přes celé sídliště a kolem silnic s nutností přejít velmi frekventovanou ulici Evropská.

50°05'39.3"N 14°17'54.2"E


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments