Oživení sportovně dětského koutku Manovka

Schváleno k hlasování
Eva Netíková
2019
Oživení sportovně dětského koutku Manovka
50°04'39.1"N 14°18'52.2"E

Cílem projektu je obnova prostoru nedaleko Manského rybníka v příjemné místo, kde by se bylo možné sejít k sportovní aktivitě. Doplněním několika herních prvků by došlo k obnově dětského a sportovního koutku, který tu v minulosti byl. Je to místo, které v této oblasti zcela chybí. V blízkém okolí není žádné místo, kde by bylo možné „vypustit děti“. Nejbližší dětské hřiště je Dětské hřiště Řepská na Bílé hoře. Hlavním cílem je doplnit prostor o herní prvky a prostor tím oživit. Místní občané letos na jaře území vyčistili od odpadů a náletových dřevin, odstranili zbytky kovových tyčí u chodníku, obrousili a natřeli starou prolézačku, umístili dvě malé branky na fotbal. Již tyto malé úpravy „přitáhly“ pozornost dětí i dospělých z okolí.

Tento projekt navrhuje rozšíření o tyto prvky:

  • 1 stůl na ping pong. Betonový stůl se stálou kovovou síťkou. Rozpočet: cena stolu vč. montáže a terénní úpravy okolí 30 000 Kč.
  • 2 trampolíny zabudované v zemi. Velikost skákací plochy 1.60 x 1.60 m. Rozpočet na 1 prvek: cena jedné trampolíny vč. instalace a úpravy okolního terénu odhad 170 000 Kč. Celkem 340 000 Kč.
  • Věžička se skluzavkou, šplhací tyčí a lanovými prvky. Rozpočet: Herní prvek 120 000 Kč, montáž a dopadová plocha 50 000 Kč. Celkem 170 000 Kč
  • Dvoumístná houpačka. Rozpočet: herní prvek 30 000 Kč, montáž a dopadová plocha 20 00 Kč. Celkem 50 000 Kč.

Současná situace: v katastru nemovitostí je území vedeno jako sportoviště a rekreační plocha. Místo je komunikačně dobře přístupné od ulic Ve Višňovce – Manská zahrada. Podél pozemku 848/5 vede zpevněný chodník (parc. č. 827/4).

Proč to změnit? Prostor byl v minulosti touto formou již využíván a je k tomu určen, jeho potenciál a estetiku lze velmi jednoduše zvýšit. Neexistence takového místa v okolí. Zlepší se estetika prostoru. Zamezí se vytváření černé skládky (lidé mají tendenci do neutěšeného prostoru vyhazovat odpad). Zlepší se herní možnosti pro děti.

590 000 Kč

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Poláková

Dobrý den,
počítá se také s propojením do ulice Ovocná? V současné době, tam vede vyšlapaná pěšinka mezi ploty, která není bohužel sjízdná pro kočárky.

Děkuji za odpověď