Oživení sportovně dětského koutku Manovka

Tento návrh čeká na schválení
Eva Netíková
2019
Oživení sportovně dětského koutku Manovka
50°04'39.1"N 14°18'52.2"E

Obnova prostoru nedaleko Manského rybníka v příjemné místo, kde by se bylo možné sejít k sportovní aktivitě.

Cílem projektu je obnova prostoru nedaleko Manského rybníka v příjemné místo, kde by se bylo možné sejít k sportovní aktivitě. Úpravou by vznikl dětský a sportovní koutek. Místo, které v této oblasti zcela chybí. V blízkém okolí není žádné místo, kde by bylo možné „vypustit děti“. Nejbližší dětské hřiště je Dětské hřiště Řepská na Bílé hoře. Hlavním cílem je upravit (srovnat) povrch spodní části pozemku. V dětském koutku instalovat skluzavku z kopce. Do sportovní části umístit 2 fixní fotbalové branky a stůl na ping pong.

Popis současné situace: V tuto chvíli je území zarostlé trávou. Místní občané letos na jaře území vyčistili od odpadů a náletových dřevin, odstranili zbytky kovových tyčí u chodníku, obrousili a natřeli starou prolézačku a snaží se udržovat posekaný menší prostor s dvěma malými brankami na fotbal. V katastru nemovitostí je území vedeno jako sportoviště a rekreační plocha. Místo je komunikačně dobře přístupné od ulic Ve Višňovce – Manská zahrada. Podél pozemku 848/5 vede zpevněný chodník (parc. č. 827/4).

Proč to změnit? Prostor byl v minulosti touto formou již využíván a je k tomu určen, jeho potenciál a estetiku lze velmi jednoduše zvýšit. Neexistence takového místa v okolí. Zlepší se estetika prostoru, zamezí se vytváření černé skládky (lidé mají tendenci do neutěšeného prostoru vyhazovat odpad). Zlepší se herní možnosti pro děti.

220 000 Kč
návrhy.pdf

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na