Piknikové lavičky v aleji Na Hanspaulce

Realizace nezávisle na NP 6
2023
50.10452579186671, 14.376266058999647
150 000 Kč
Piknikové lavičky v aleji Na Hanspaulce

Piknikové lavičky s vysunovacím stolkem do hruškové aleje v ulici Na Hanspaulce. Příjemné posezení s výhledem na Prahu, využití při čekání před školou, pro děti, které mají přestávku, nebo i menší školní skupinky. Umístění do stínu stromů v blízkosti školy v travnatém pásu mezi ulicemi. Lavička se stolkem se hodí nejen pro piknik, ale i školní práci, psaní úkolů, malování, hraní her atd.

V současnosti je v okolí školní družiny a školy velmi málo místa, kde čekat na děti a zároveň být v bezpečí – ulice mezi školou a školní družinou je v odpoledním čase frekventovaná a nejen plná dětí, ale také projíždějících aut. Čekání by bylo příjemnější, kdyby se na travnatý pás do blízkosti stromů umístily lavičky. Aby se daly využít různě, mohly by to být lavičky se zabudovaným stolkem uprostřed, který lze zvednout, a na kraji sedící lidé tak mezi sebou získají stolek, na kterém si mohou krátit čekání svačením, hraním hry, malováním, psaním úkolů… Pokud by si lidé chtěli jen tak posedět, stolek by se zasunul a lavička by byla k sezení po celé šířce. V místě je i pěkná vyhlídka na město a piknikové lavičky se stolkem by umožnily užít si výhled i s příjemným posezením a občerstvením. Navíc pokud by se laviček do určitého okruhu umístilo několik, mohly by dobře posloužit také pro venkovní výuku menším skupinkám žáků. Lavičky by tedy sloužily nejen pro lidi čekající v okolí školy, ale také pro všechny, kteří si na procházce budou chtít odpočinout, užít si výhled, denní nebo večerní piknik, pro děti čekající na další vyučování nebo kroužky, i pro školní skupiny.

50.10452579186671, 14.376266058999647


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Chudý
6 měsíců před

Toto je jedno z posledních míst, ne-li zcela poslední místo v Praze 6, kde mohou děti v zimě sáňkovat, bobovat, či případně se učit lyžovat. A nenarážet přitom neustále na objekty, které nědko za peníze z našich daní neustále kupuje. Opět se projevuje maniakální potřeba každé volné místo zastavět, což je třeba potlačovat. Kdo chce v létě piknikovat, ať si přinese deku, nebo si sedne na trávu jako my. Kdo chce výhled, ať se dívá, k tomu nepotřebuje lavičku. Nechceme neustále zastavovat plochy, které ještě zbyly nezastavěné.