Pingpongové stoly pro všechny

Tento návrh čeká na schválení
Hanka Dlouhá (Řada)
2019
Pingpongové stoly pro všechny
Flemingovo náměstí a další 4 lokality v Praze 6

Projekt spočívá v instalaci 10 betonových pingpongových stolů do veřejného prostoru. Cílem projektu je zvýšit pestrost veřejně dostupných sportovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie a poskytnout možnost smysluplného odreagování na čerstvém vzduchu či trávení volných hodin v přírodě. Některé lokality jsou voleny v blízkosti ZŠ a VŠ kampusu. Stoly jsou nenáročné na údržbu, což zaručuje jejich dlouhou životnost. V případě nutnosti je lze přemístit, nikoliv však ukrást, váží 450 kg.

Inspirací pro tento nápad nám byla Vídeň, ve které je kromě velkého množství dětských hřišť i spousta hřišť na basketbal, tenis, volejbal a mimo jiné kvantum ping-pongových stolů. Ping-pong si můžete zahrát téměř doslova na každém rohu i v mnoha jiných městech. Celosvětovou databázi stolů naleznete zde: www.pingpongmap.net. Řekli jsme si proto, že není důvod, proč by podobné možnosti nemohly být i na Praze 6. Stoly na stolní tenis jsme si vybrali z toho důvodu, že jsou nenáročné na realizaci a jsou velmi odolné vůči vandalismu. Stolní tenis navíc není finančně náročný na vybavení sportovců (ke hře jsou kromě stolu potřeba jen pálky a míček) a lze si s ním zpestřit například obědovou pauzu.

Pro letošní rok jsme vybrali 5 lokalit v Dejvicích (Baba, Bořislavka, Hanspaulka, Špitálka, vysokoškolský kampus), protože ty známe nejlépe a jsme zde proto schopni vhodně vytipovat jednotlivá místa – přesné umístění a popis jednotlivých míst najdete v příloze č. 1. Na každou z 5 vybraných lokalit budou umístěny dva stoly. Vždy jeden bez síťky a druhý s kovovou síťkou. Jelikož kovová síťka má trochu jiné vlastnosti, tak aby si více zapálení hráči mohli zahrát se síťkou vlastní. Pro nás ostatní tam bude vždy stůl se stálou kovovou síťkou.

Pokud se nápad osvědčí, pokusíme se v dalších letech umístit ping-pongové stoly i do dalších částí Prahy 6.

200 000 kč

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na