Pítka pro veřejný prostor

Nebyl zařazen do hlasování
2021
Typ 2. - 50°06'22.6"N 14°23'47.9"E, Typ 3. - 50°05'52.5"N 14°24'17.1"E, Typ 1. - Před ZŠ A. Čermáka, nebo jakoukoliv jinou ZŠ, podle přístupnosti ke zdroji pitné vody.
Typ 1. - 636 200,- Kč, Typ 2. - 559 000,- Kč, Typ 3. - 587 000,- Kč
Pítka pro veřejný prostor

Projekt třech typů plastik – fontán, pítek s vodními rezervoáry, je určen pro veřejný prostor, především pro klidové relaxační městské zóny, parky, volná prostranství, ale i vnitrobloky městské zástavby či komerční budovy. Tyto plastiky jsou koncipovány tak aby, vyhověly potřebám na osvěžení občanům a zároveň i domácím mazlíčkům či volně žijícím živočichům. Jejich konkrétní umístění bude určeno na základě přístupnosti ke zdroji pitné vody.

Tento projekt nebyl zařazen do hlasování z důvodů. že pítka a mlhoviště jsou postupně realizována mimo projekt Nápad pro Šestku. Jejich umisístění a realizaci má na starosti ODŽP.

0%

Fontány jsou koncipovány tak aby, vyhověly potřebám na osvěžení občanům a zároveň i domácím mazlíčkům či volně žijícím živočichům. Pro osvěžení občanů slouží vyústění vodního zdroje z chrličů, které jsou aktivovány čidlem reagujícím na pohyb, a dále vrchní umyvadla. Pro drobné ptactvo slouží též vrchní umyvadlové rezervoáry. Pro domácí mazlíčky, popřípadě volně žijící živočichy, slouží přepadové bazénky ve spodní části plastik. V dnešní době klimatických změn slouží fontány jako oázy zdroje vody a ochlazení okolního prostředí při minimální spotřebě vody. Plastiky jsou vytvořeny jako svébytná umělecká díla, zároveň s maximálním ohledem na jejich funkčnost tak, aby plnily výše popsané praktické funkce. Biomorfní design fontán – pítek vychází z tvarosloví přírody a jejích procesů. Formy hlavních těl fontán mají čisté abstrahované linie inspirované florálním světem. Chrliče využívají konkrétnější, detailnější tvarosloví zpodobňující zástupce světa fauny. Typ 1. – Metaforické znázornění struktury stromu s průhledy a dutinami jako útočišti pro ptactvo s chrličem stylizovaným do symbolu ptáka v letu. Typ 2. – Rostlina v procesu růstu s chrličem s podobou jelena jako dominantního zástupce naší krajiny. Typ 3. – Zpodobnění otevřeného květu s chrličem ve tvaru vodního zástupce rejnoka manty. Materiály: pískovaný bronz, patinovaný středně stříbrným, či tmavě antracitovým ochranným nátěrem proti vnějším vlivům, leštěný bronz přirozeného tónu kovu (hnědý odstín) chrliče: mosaz leštěná do vysokého lesku, nerez baterie Možnosti umístêní: Flemingovo náměstí, piazzeta NTK, parter před NTK, Náměstí Interbrigády, travnatý parter Náměstí Interbrigády a ulice Terronská, Lotyšské náměstí, Puškinovo náměstí, Park Generála Lázaro Cárdenasa pred ZŠ Antonína Čermáka, Park Generála Lázaro Cárdenasa – horní travnatý parter s lavičkami, Park Antonína Čermáka, Park Stromovka u vstupu z Gotthardské ulice, Bachmačské náměstí před Nádražím Praha Dejvice, parter u vstupu stanice metra Hradčanská, Prašný most u podchodů na křižovatce pod Pražským Hradem

Typ 2. - 50°06'22.6"N 14°23'47.9"E, Typ 3. - 50°05'52.5"N 14°24'17.1"E, Typ 1. - Před ZŠ A. Čermáka, nebo jakoukoliv jinou ZŠ, podle přístupnosti ke zdroji pitné vody.


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments