Pítko/Vodní prvek

Nebyl zařazen do hlasování
2019
50°06'04.5"N 14°24'10.4"E (Roh ulic Dr. Zikmunda Wintra a Eliášova proti nároží farního sboru ČCE)
200 000 Kč
Pítko/Vodní prvek

Pítko či vodní prvek na rohu obyčejné bubenečské křižovatky ulic? Dobrý nápad! Bude skvělým protějškem plánovaného zkultivování nároží činžovního domu, jehož celé přízemí tvoří Sbor Českobratrské církve evangelické, tedy kostel… Místo setkávání stovek lidí. Místo k zamyšlení. Místo k zastavení.

Nápad Pítko / vodní prvek bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Na Vámi zvoleném místě chybí přípojka vody, která by se musela budovat a došlo by k výraznému navýšení nákladů. V místě jsou navíc nově zrekonstruované chodníky, není tedy příliš žádoucí je znovu rozkopávat. S realizací vodního prvku (pítka a mlhoviště) se pro příští sezóny počítá nedaleko, na Puškinově náměstí.

0%

Pítka a vodní prvky nepatří jen do parků a na náměstí, měla by být přirozenou součástí ulic. Cíleně nenavrhujeme design, ten by měl být součástí veřejné designové soutěže, ale motivem by mohl být například beránek, kterého máme v Bubenči ve znaku a jehož symbolika by u kostela mohla být významově široce srozumitelná.

 

50°06'04.5"N 14°24'10.4"E (Roh ulic Dr. Zikmunda Wintra a Eliášova proti nároží farního sboru ČCE)


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments