Propojení lesních cest za kostelem sv. Matějě

Úspěšný nápad
2018
1 000 000 Kč

Sousedskou podporou vyjadřujete jen souhlas s nápadem. Nehlasujete tím o tom, že se nápad uskuteční.
To je potřeba provést v samotném hlasování.

Propojení lesních cest za kostelem sv. Matějě

Jedná se o vybudování chybějícího úseku pěší cesty lesem kolem sv. Matěje.  Byla zpracována  – s ohledem na svažitost terénu – studie proveditelnosti tohoto záměru.

Vzhledem k tomu, že se jedná o plochu, která je ve vlastnictví  a správě Hlavního města Prahy, bylo rozhodnuto, že zde se nepůjde cestou výpůjčky pozemku, ale projekt se zrealizuje ve spolupráci s MHMP s tím, že ho  zainvestuje MČ Praha 6. V současné chvíli probíhá projednání povolení stavby a bude zadáno zpracování dalšího stupně PD.

88%

Lesní cesta / pešina od dětských hřišť v ul. Soborská až ke zřícenině Baba tvoří významnou rekreační trasu uceleného charakteru. Ten je přerušen v jediném místě – v okolí obchodního domu Albert. Zážitek z klidné procházky lesem je narušen nutností překonat cca 500m dlouhý úsek hlučným, prašným, dopravně frekventovaným prostředím, mj. přes parkoviště a podél silnice, než se lze zpět napojit na příjemnou přírodní cestu. Řešení Propojení lesních cest „zadem“, okolo hřbitovní zdi, pod kostelem sv. Matěje. Podmínkou by mělo být navázání na stávající charakter „lesní cesty“. Musí být citlivě zrealizovaná vzhledem k přírodním hodnotám místa, může jemně zdůraznit místo vyhlíkdy, např. lavičkou. Navrhujeme pas / traverz, který vede téměř po vrstevnici, po pozemcích města. Cesta by měla být v duchu celé trasy – pouze základními prostředky zpevněná, povrch udusaná hlína, případně mlat. Významným benefitem propojení by bylo mj. zpřístupnění mimořádné vyhlídky na Šárecké údolí od paty kostela. (nyní je pro tuto vyhlídku potřeba vstupovat na hřbitov a prosmýknout se mezi hroby ke zdi.) Přesné trasování nové cesty by bylo určeno na základě podrobného geodetického zaměření lokality a porovnání variant (viz příloha). Jedná se o pozemky města. Propojení lesních cest podle našeho názoru ocení všichni – výletníci, rodiny s dětmi, běžci, pejskaři i místní obyvatelé. (pozn. Žádoucí investicí by byla celková kultivace prostoru před supermarketem Albert, to je však mimo finanční rámec této akce.)


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matej Šmíd
2 let před

Jaký je současný stav projektu? Od schválení uběhlo 3,5 roku.