Psí hřiště

Schváleno k hlasování
2021
Sídliště Petřiny mezi ulicemi Na Okraji a Krásného
300 000
Psí hřiště

Oplocená travnatá plocha s tréninkový vybavením pro psy. Pod vybavení by měly spadat překážky z bezpečného materiálu pro psy jakožto kladina, slalom, tunel, áčko, skočky a kruh. Součástí by měly být též lavičky a odpadkový koš se sáčky na psí exkrementy. Projekt by měl vykompenzovat nedostatek psích hřišť na Praze 6. Na každém kroku najdeme dětské hřiště, ale bezpečný výběh pro psy až na druhém břehu řeky. V dnešní době již každá druhá rodina vlastní minimálně jednoho psa a počet stále stoupá. V Brně jsou již dokonce psí hřiště rozděleny na části – pro malé a velké psy. Projekt bude hojně využíván majiteli psů všech věkových kategorií k jejich výcviku či venčení.


Subscribe
Upozornit na
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helena
3 let před

Konecne mysli někdo na psíky

Jan
3 let před

Znám hodně rodin a psa rozhodně nevlastní každá druhá. Oplocovat prostor mezi obytnými domy, aby se k němu sjížděli majitelé psů z velkého okolí mi nepřijde jako dvakrát rozumná volba. Něco podobného si umím představit na Vypichu nebo na Ladronce, kde je výrazně víc prostoru.

Lubomír
3 let před

Pro psíky fajn nápad, ale nejde tu hlavně o majitele psíků? V Místě je již dnes odpadkový koš a pytlíky na psí exkrementy. Zkuste se projít po okolních zelených plochách a pak mi řekněte, co máte na podrážce.Několikrát jsem upozornil majitele psů, u kterých jsem zpozoroval nečinnost, na potřebu po psech uklízet a v polovině případů byla výsledkem naprostá ignorace. Bude v tomto smyslu navrhovaná změna k lepšímu? Bez náležité osvěty a kontroly ze strany obce si nedokáži hygienický provoz takového zařízení vůbec představit.Soudě dle připojených fotografií jsem nabyl dojmu, že jsou podobná zařízení lokalizovaná v okrajových částech obce, to však v tomto případě ale skutečně není. Mrzí mne, že součástí podkladů nebyla konkrétní představa zasazení do prostoru, neboť zde zdaleka tolik místa, jako na fotografiích není! Dále se ztotožním s názorem výše, které podložím čísly: V našem paneláku je cca. 40 bytů a cca. 6 psů. Dnes a i výhledově je ale v každém druhém bytě dítě.Upřednostníme zdraví psů před zdravím dětí? Je v modelových lokalitách na fotografiích, také školka 150 m a škola 250 m daleko?

Závěrem bych chtěl vyzvat všechny, kteří sdílí můj názor na věc a vidí přínos podobného projektu až ve chvíli dostatečné osvěty, aby aktivně hlasovali pro jiné projekty, které se například týkají sportovišť pro seniory, nebo úprav a zvelebování parků.  

Helena Whittle
3 let před

Rada bych vyjadrila nazor obyvatel domu Na Okraji 62-64, jichž se projekt bezprostředně týká.
Plan postavit psi hriste prave na zelene plose mezi rezidencnimi domy, je planem velmi nevhodnym a bude zneprijemnovat a negativne ovlivnovat zivot okolnich obyvatel.
Komu by se libilo neustale poslouchat psi stekani a hlasité povely od psich majitelu?
Bude nekdo regulovat pocet psu na hristi?
Pochybuji. Takze tam bude moci pobihat treba nekolik desitek psu najednou?
Planovany travnaty povrch jiste dlouho nevzdrzi, kdyz po nem budou neustale behat psi a lide.
A to, ze jsou psi majitele casto po svych milaccich lini uklidit, ani nemusim pripominat.
V blizkosti hriste je jak zakladni skola, tak skola materska, dalsi duvod, proc je psi hriste v tomto prostoru nepatřičné.
V nasi ulici se jiz ted spatne parkuje, natoz, az sem budou jezdit psi majitele svymi vozy Máme také obavy z negativního dopadu na cenu nemovitostí.
Neznam nikoho, kdo by chtel pod svymi okny psi hriste.
Pokud si obcane Prahy 6 psi hriste preji, urcite jsou mnohem vhodnejsim místem parky mimo obytnou zónu jako např. Ladronka nebo předpolí obory Hvězda na Vypichu.

Pelikanova
3 let před

Psi hřiště je na Praze 6, velice dobrý nápad a chybí zde! Jezdime z Petrin až do Modran, na Chodov, na Invalidovnu. V Modřanech je psi hřiště rovněž mezi panelovymi domy, nikomu to nevadí. Na Petrinach, kde je tolik zelene, je určitě vhodné, aby zde psi hriste bylo! Někteří psi se nedají pouštět na volno, a to kvůli bezpečnosti u silnic, nehledě na to, ze cvičiště je pro ne dalším zpestřením.

Last edited 3 let před by Pelikanova
Jan Linhart
2 let před
Reply to  Pelikanova

Psí hřiště je na Bílé Hoře, to mi nepřijde až tak z ruky. Umístění takového místa pod okna obytných domů jen zhorší už tak často napjaté vztahy mezi pejskaři a nepejskaři.

Lubomír
3 let před

Rád bych chtěl zareagovat na příspěvek ve kterém se říká, že psí hřiště je třeba a vybraná lokalita je vhodná. Myslím, že musím uvést několik věcí na pravou míru. Dle mého názoru nelze srovnávat vybraný trojúhelníkový prostor sevřený domy ze všech stran, na kterém je hřiště plánováno, s lokalitami (Modřany, Chodov, Invalidovna) protože ten se ani zdaleka nepodobá žádnému z uvedených. To, že je v blízkosti sídliště znamená, že je zde větší koncentrace lidí / psů, ale neznamená, že je vhodné pro psí hřiště. V žádném z názorů v této diskuzi nikdo neříká, že by psí hřiště nemělo být v lokalitě, kde je alespoň z jedné strany otevřené prostranství – přesně tak, jako ve zmiňovaných lokalitách (Modřany, Chodov, Invalidovna) a ty jsou v Praze 6 např. Ladronka, Vypich a Hvězda. Dále nemohu souhlasit s tím, že hřiště nikomu nevadí, pokud si dáte heslo „psí hřiště + Modřany, Chodov..), tak obvykle naleznete petici za to, aby se nestavělo, např. na Chodově místo prostoru, kam se chodilo sáňkovat.Dále nevím, zda hovoříme o cvičišti pro psy, nebo hřišti, jako cvičiště (komerční záležitost) je prostor totálně nevhodný, protože zde nikdo nezaparkuje. Posledním upřesněním, které je nutné zmínit, ač chápu, že to nikdo nedodržuje, je pobíhání psů na volno – toto NENÍ mimo jasně vymezené lokality v Praze 6 dovoleno a mělo by být pokutováno. Seznam lokalit s dovoleným volným pobíháním je zde:http://www.sestka.cz/2018/4/volne-pobihani-psu-dovoleno-na16-mistech
Omlouvám se za aktivistický přístup, ale chtěl jsem především zmínit fakta, která jsou veřejně ověřitelná.

Monika
2 let před

Dobrý den,
myslím, že na Praze 6 je dost míst, kde se mohou psi vydovádět, tak nemyslím, že je vhodné dělat hřiště mezi domy, kde psi budou zbytečně rušit obyvatele a lidé se sem sjíždět z různých koutů Prahy.

Lucie Svobodová
2 let před

Také si dovolím vyjádřit svůj názor na vybudování psího hřiště v uvedené lokalitě. Velmi apeluji na to, aby se našlo jiné umístění a NIKOLIV V BEZPROSTŘEDNÍ BLÍZKOSTI ZÁKLADNÍ ŠKOLY, kde denně proudí davy dětí do školy a zpět domů. Na Petřinách už tak pobíhá velké množství psů na volno. Majitelé nedbají vyhlášky. Pokud se v této obytné zóně, takto blízko u školy vybuduje psí hřiště, počet volně pobíhajících psů se zvýší a bude to větší riziko pro děti i dospělé. Mého syna nedávno cizí pes na Petřinách pokousal, sousedky dcerku vloni také. Nechci to zažívat znova. Zbudujte, prosím, hřiště někde u Vypichu, kde to nebude bezprostředně ohrožovat obyvatele. Případně alokujte na Petřiny policejní dozor, který bude pejskaře a jejich dodržování vyhlášky pravidelně kontrolovat. Děkuji Svobodová