Velké hlavičky

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Před NTK, na piazzetě (případně v parku za knihovnou)
1 000 000 Kč
Velké hlavičky

Nápad Velké hlavičky bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Podle posouzení komise obsahuje Váš nápad prvky umělecko-podnikatelského záměru vázaného na osobu navrhovatele a není proto vhodný k realizaci v rámci projektu participativního rozpočtu Nápad pro Šestku. Komise doporučuje rozvíjet Váš nápad ve spolupráci s Národní technickou knihovnou (NTK) a předložit jej jako podnět zástupcům projektu vysokých škol Kampus Dejvice

0%

Velké hlavičky byly již před NTK vyzkoušeny v roce 2013, dočkaly se značné obliby, také u ředitele knihovny Martina Svobody. Hlavy tam byly ve formě polystyrenových maket potažených betonovou vrstvou, to je však zranitelné, aby objekty mohly přečkat, musí být z betonu. Nejúspornější způsob řešení je plný beton litý do masivní laminátové, železem vyztužené formy. Eventuální vylehčení polyesterem uvnitř betonové hlavy je možné, ale prodraží výrobu. Realizace by znovu oživila místo podle již prověřeného modelu.

Předpokládaný rozpočet:
1 milion Kč by pokryl většinu výrobních nákladů, zbytek sponzorsky. Autorskou hodnotu objektů odhaduji na 2,5 mil. Vzhledem k mimořádně šťastnému setkání plastik s architekturou autor ochoten dílo realizovat za realizační, tedy za polovinu ceny.

Před NTK, na piazzetě (případně v parku za knihovnou)


Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdik
4 let před

Pitomina