Velo Café Praha 6

Nebyl zařazen do hlasování
2019
Ideálně někde na Petřinách - ve čtvrti, kde je nástup na tzv. Křivoklátské stezky
250 000 Kč
Velo Café Praha 6

Meeting point a zázemí jako výchozí bod k rekreačním i sportovním vyjížďkám na silničních kolech. Jízdy pro místní i návštěvníky Prahy 6.

Nápad Velo Café Praha 6 bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Podle posouzení komise obsahuje Váš nápad prvky podnikatelského záměru (provoz kavárny) a generuje další roční náklady na provoz, což neodpovídá pravidlům Nápadu pro Šestku. Zároveň nápad neobsahuje konkrétní tip na umístění, takže nebylo možné provést posouzení realizovatelnosti v místě.

0%

Silniční cyklistika je v současnosti nejrychleji rostoucí segment aktivit volného času, sport spojující rekreační „hobíky“ s výkonovými triatlonisty, zájemce o aktivní životní styl i fanoušky Le Tour nebo Gira. Nese v sobě zálibu v cestování po krajině, sport jako společný prožitek. Praha 6 je mimořádně situovaná k nástupu na tzv. Křivoklátské stezky, kam lze vyjet na dvě hodiny, ale i na celý den.

Tento trend, který buduje pospolitost založenou na společném zájmu a zážitku, by podpořil vznik Velo Café Praha 6. Nejde o typickou kavárnu, ale prostor, nabízející zázemí pro sportovní vyjížďky – stačí uzamykatelný prostor pro kola, sprchy a slušný kávovar. Instruktor/facilitátor nabízí vyjížďky na míru místním i návštěvníkům Prahy 6. A samozřejmě dobrou kávu, která je pohonnou hmotou silniční cyklistiky.

Umístění.

  • Ideálně Praha 6 – Petřiny, ve čtvrti kde je ideální nástup na tzv. Křivoklátské stezky, osm silničních okruhů ve směru jihozápadně od Prahy.

Odhad nákladů na realizaci:

  • V závislosti na dostupnosti prostor vybavených sprchou a uzamykatelným prostorem pro kola. Investice je koupě kávovaru plus poplatek pro instruktora cca 10 000 Kč měsíčně, podle počtu jízd.

 

Ideálně někde na Petřinách - ve čtvrti, kde je nástup na tzv. Křivoklátské stezky


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments