Street workoutové hřiště

Nebyl zařazen do hlasování
2019
50°04'45.9"N 14°22'14.8"E - volnočasový areál Ladronka Podrobnější popis
1 000 000 Kč
Street workoutové hřiště

Jedná se o návrh designového street workoutového hřiště. Tento designový návrh respektuje veřejný prostor (na rozdíl od strohých konstrukcí). Kromě estetického významu, má hřiště význam i praktický, jelikož je navrženo pro široké variace cviků k procvičení celého těla – a to pro každého.

Nápad Street workoutové hřiště bohužel nebyl doporučen k postupu do hlasování. Podle posouzení komise je nápad v kolizi s připravovaným záměrem komplexní revitalizace Plán pro Ladronku. Doplnění sportovišť je také jeho součástí.

0%

Volnočasový areál Ladronka obsahuje pouze velmi omezené množství fitness prvků od firmy Proludic, které jsou hojně využívané, a přesto však nedostatečné. Momentálně je i hlavní prvek již delší dobu poškozen a nikdo s tím nic nedělá (dle mého názoru je konstrukce nebezpečná). Na takto velký areál, který je snadno dostupný, by se hodilo nové street workoutové hřiště. V dnešní době by se však mělo pojímat jinak než jen jako účelný prvek. Veřejný prostor si zaslouží víc. Proto navrhuji se s hřištěm vydat jinam než přes firmy, které jsou u nás nejčastější. V přiložené práci se můžete podívat na můj návrh plus na další firmy, které hřiště pojímají i designově. (Přiložená práce zasadila hřiště do jiného parku na Praze 6, ale to slouží pouze jako vizualizace, hřiště může být prakticky kdekoliv v podobném umístění).

 

50°04'45.9"N 14°22'14.8"E - volnočasový areál Ladronka Podrobnější popis


Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments